Liikaa jo haittaa aiheutunut

Voitko lopettaa häneen liittyvän kirjoittelun?
38<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 38

Vanhimmat

Ja opettele arvostamaan ihmisiä. Lähtisikö se oman itsen arvostuksesta ja paranemisesta?

2Äänestä
  • Työkyvytön? Kuka paskanpuhuja sinä olet.

    Äänestä

  • Minähän yritän parantaa itseäni? Enköhän minä tässä yritä arvostaa itseäni ja muita? Mitä luulet tietäväsi minun elämästäni? Mitä mä nyt muka olen tehnyt ihmisille? En aina ymmärrä näitä sun juttujas ja sitä, että ketä sinä täällä luulet syyllistäväsi?

    Äänestä

  • MitäTäälläTapahtuu kirjoitti:

    Minähän yritän parantaa itseäni? Enköhän minä tässä yritä arvostaa itseäni ja muita? Mitä luulet tietäväsi minun elämästäni? Mitä mä nyt muka olen tehnyt ihmisille? En aina ymmärrä näitä sun juttujas ja sitä, että ketä sinä täällä luulet syyllistäväsi?

    Oletko arvuuttelija?

    Äänestä

  • Hamahäkkimies kirjoitti:

    Oletko arvuuttelija?

    En ole arvuuttelija, olen looginen ja kylmäverinen, luuletko olevas sankari?

    Äänestä

  • En luule. Mä tiedän olevani sankari!

    Äänestä

  • MelkeinLentäjäItsekin kirjoitti:

    En luule. Mä tiedän olevani sankari!

    Selvä se, pari nappii naamariin, ni suaki helpottaa.

    Äänestä

  • Olen terveempi, mutta en näe Brexitiä tarkasti. Pave Maijasen soittelija on antikristus, ei ammattilainen.- vielä ainakaan. Ässä, antikristus on päältä ammattilainen.

    Äänestä

  • Jumala on ollut mun oven takana. ;)

    Äänestä

  • EsitteliItsensä kirjoitti:

    Jumala on ollut mun oven takana. ;)

    AI Yrittkise se palauttaa "kadottamaas" kirjastokorttias? ;)

    Äänestä

  • EsitteliItsensä kirjoitti:

    Jumala on ollut mun oven takana. ;)

    Sun Holokaustgrammis toisten veskoissa esitellään ensviikon kv. Rikosuutisissa. ;)
    Ja ihan vaan pari tosi isoo lööppiä sillai alkupalaks. ;)

    Äänestä

  • UseinNähtyTäälpäin kirjoitti:

    AI Yrittkise se palauttaa "kadottamaas" kirjastokorttias? ;)

    Ei, se halus elvyttää henkiin hirttäytyneen.

    Äänestä

Melko sekaisin on kyllä.

1Äänestä
  • Nyt minä myös tiedän kuka sinä olet :)

    Äänestä

  • Kannattaa ollakin pakka sekaisin ja kunnolla sekoitettu jos vaikka Texas Holdemia pelaa, eikä ole ässiä hihoissa :) Tai sukkienkin sisälläkin piilossa pelikortteja :)

    Äänestä

  • pakkasekoitettu kirjoitti:

    Kannattaa ollakin pakka sekaisin ja kunnolla sekoitettu jos vaikka Texas Holdemia pelaa, eikä ole ässiä hihoissa :) Tai sukkienkin sisälläkin piilossa pelikortteja :)

    Sullahan ne killuttimet löytyy nii munaskuistas ku per saukosta keksi-euroopasta asti.
    Mutta mon.tako ja kenen päitä viel löytyykä säkeistäs ympäri ämpäri Suo Den Niemen. ;)
    T.Ero Otti.set Lelupyssys Maa Ilm. Alla -h. ;)

    Äänestä

  • Entäpä jos onkin pelkästään jokereita kaikki kortit, jolloin voi itse päättää aina mikä mikäkin kortti on?

    Äänestä

  • Ainoastaan jokereita piilossa sukkienkin sisällä, ja seteleitä pikkuhousuissa kuten tankotanssijoilla :)

    Äänestä

Raisa haluu kaks ukkoo. Ei lopeta ennen ku raivannu kilpailijat pois.

Äänestä
  • Kuka onkaan ykkönen?

    Äänestä

  • Ai Gorbatsova? Vieläkö seki on hengissä?

    Alottaja kirjottaa varmaan omalle sivupersoonalleen. Mutta sen tietäen eipä taida sekään oma olla. )

    Äänestä

Jos haluat minut 7 päivää lehden kanteen niin otan ilolla haasteen vastaan:)

Äänestä
  • Possua ja Kanaa? Mikä siit sillon saadaan? Lie huva Kala-Kukko? ;)

    Villapöksyt jaloissa mä voin vastata haasteeseen. Ja täl kertaa jopa todella Mielelläni. :)

    Äänestä

Paranoidisia harhoja vähintään, ellei jopa skitsofrenia.

Äänestä
  • Hyvä kun olet itse jo huomannut! Hoitosi voi alkaa ajoissa (ehkä).

    Äänestä

Mitäs jos kävisitte hoidossa.. vähän tuntuu olevan tarvetta..

Äänestä
  • Syöttävät vain lääkkeitä, haitallista.
    Parempi on soittaa astral tv:n parantavalle linjalle, sieltä saisi näille hoidon.

    Äänestä

  • Kaikenlaistahoitoa kirjoitti:

    Syöttävät vain lääkkeitä, haitallista.
    Parempi on soittaa astral tv:n parantavalle linjalle, sieltä saisi näille hoidon.

    Miten on mahdollista? Järkevä kommetti palstalla. Jos tosiaan vertaa lääkkeitä joiden teho vastaa lumelääkkeitä niin aamuohjelmakin toimii paratavana mekanismina sairauksille.

    Äänestä

Ketä "häntä" mahdat ap tarkoittaa? Meistä jokainen on jollekin hän, vaikea miettiä ketä tarkoitat.

Äänestä

Nappia naamaan niin elämä onnellistuu. Kyllä valtio huolen pitää omistaan, ja kykenevät itsestään.

Äänestä
  • Nappia naamaan ja kuulaa kalloon, elämä onnellistuu, sitten voi katsoa poliittisia dokumentteja kuten Pikku Kekkonen... kakkonen.

    Äänestä

  • nappiajakekkosta kirjoitti:

    Nappia naamaan ja kuulaa kalloon, elämä onnellistuu, sitten voi katsoa poliittisia dokumentteja kuten Pikku Kekkonen... kakkonen.

    Obduktio-avustajille ainakaan ei kannata antaa minkäännäköstä avainnappia sinne laitokselle.
    Tuskinpa paljoo muuallekkaan. ;)

    Äänestä

  • Minkä takia poliisi valehtelee aina järjestelmällisesti oikeudenkäynneissä todistajana, kerro vastaus kiitos :D

    Äänestä

  • miksipoliisivalehtelee kirjoitti:

    Minkä takia poliisi valehtelee aina järjestelmällisesti oikeudenkäynneissä todistajana, kerro vastaus kiitos :D

    Mä en oo ollu, vielä, yhessäkä oikeudenkäynnissä, missä poliisi ois ollu missään roolissa.
    Kysy Valtakunnansyyttäjältä, se varmaan osaa vastata. ;)

    Äänestä

  • miksipoliisivalehtelee kirjoitti:

    Minkä takia poliisi valehtelee aina järjestelmällisesti oikeudenkäynneissä todistajana, kerro vastaus kiitos :D

    Ai miks? Siks, että sille maksetaan lottojärjestelmien voittojen manipuloinnista väärille vastaanottajille.
    Eikä tarvi erikseenkä mainita, montako Milliä sulla on taskuissas toisten rahoja. ;)

    Äänestä

Vaikea varmaan lopettaa, kun ei edes tiedä kuka kirjoittaa ja ketä koskeva kirjottelu pitäisi lopettaa. Ite en kirjoita kenestäkään, mutta ne jotka toisista kirjottelee niin tottakai toivon saavan rangaistuksen toimistaan. Mä hoidan asiat aina ennemmin tai myöhemmin irl.

Äänestä
  • Lisäyksenä laittasin vielä, että alotus on muutenkin palsta turhimpia, sillä ne jotka tuommoista tekee niin eivät he tunne tuskaa tekemisistään. He ovat empatiakyvyttömiä, tuhlaat aikaadi ap tuollaiseen.

    Äänestä

  • Tyttöjen höpöykset ovat miltei yhtä hauskoja kuin McGyver-seikkailut tv-ohjelmissa, yhtä älyttömiäkin.

    Mutta niin eivät tyttöjen jutut ole mitenkään pahamielisiä, luulen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Taihänenäkirjoittelun kirjoitti:

Voitko lopettaa häneen liittyvän kirjoittelun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu