PS nousi toiseksi ylen uusimmassa gallupissa!
SDP 19,0%
PS 16,3%
Kok 15 9%
Kes 14,5%
Vih 12,2%
Vas 8,7%
Virhemarginaali 2,3% /-
Ylen uusin gallup PS 16,3%
16
<50
Vastaukset
- Funlandiankansalainen
Hyvin nousee Jussilla. Sensijan koomikko Orpolla ja vastuunpakoilija Sipilällä lepruttaa pahasti. Juonitteluista ja korvaan kuiskinnoista huolimatta Suomea ei vielä ole täysin menettetty ja on pelastettavissa, jos kansa niin haluaa.
- orpananpuhallus
Maakunta ja rahanahneus tuli siitä jo raportti, vapaa media kertoi jo aijemmin verorahojen puhalluksen paratiisiin.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005984023.html?utm_campaign=tf-IS&utm_term=2&utm_source=tf-other
- hyviäuutisiatuliaamulla
Saa nähdä ketä tohtori Halla-aho kutsuu hallitusneuvotteluihin,tuskin sinistä menneisyyttä,tätä satiais petturi porukkaa.Soini repii perseensä,ryyppyputki viimeistään nyt alkaa.
- haliaholainen
Enpä sinuna hehkuttaisi perussuomalaisten nousua vaikka itsekkin kannatan heitä! Perussuomalaisten maahanmuutto teema ja oikeistolainen työväestön ja työttömien kurittaminen ajavat perussuomalaisten lippulaivan karille loppu suoralla!
- iivisniemi-historiaa
haliaholainen kirjoitti:
Enpä sinuna hehkuttaisi perussuomalaisten nousua vaikka itsekkin kannatan heitä! Perussuomalaisten maahanmuutto teema ja oikeistolainen työväestön ja työttömien kurittaminen ajavat perussuomalaisten lippulaivan karille loppu suoralla!
Iivisniemeläinen kurittaminen on sen vanhan sinisen porukan touhuja
- Jytkyttelemisiin
Tod näk Halla-Aho kutsuu neuvotteluihin Sipilän ja Orvon. Sittenhän on vanha jengi koossa taas ja entisenlainen oikeistopolitiikka jatkuu samoilla teeseillä. Onko se hyvä vai huono niin se riippuu vähän itsekunkin 'statuksesta'
- PS.ihmiselle.hyvä
Voisko ihanammin päivän enää alkaa... :-)
- alipappa
Haen turvapaikkaa Syyriasta jos Persut voittaa vaalit!
- somalia-maakunta-
Eikö auta edes somalian maakunnan äänet
Maksaako ne veroja Suomeen - kjhg
Ei taida alipappa saada turvapaikkaa Syyriasta, mutta persujen voittaessa ei saa enää Ali Babakaan ilmaista lomanviettopaikkaa Suomesta.
Suosittelen alipapalle muuttoa länsinaapuriimme esim.Malmöön jos musujen seura kiehtoo
Soini perustaa ompeluseuran. Jussi Niinistö ja Sampo Terho kutovat siellä Suomi pipoja, jottei höyry nouse päästä.
- jytkyhousu
No no persu pojat köntsät tulee housuun sunnuntaina eipäs juhlita liian aikaisin!
- tässä-totuus
Perussuomalaisten kannatus on ollut jo pitkään 20 prosentin tienoilla. Taloustutkimus ja muut galluppien tekijät ovat pimittäneet tiedon. Nyt kun vaalipäivään on enää KOLME YÖTÄ , on PAKKO KERTOA TOTUUS.
Perussuomalaiset ovat ylivoimaisesti suurin puolue sunnuntaina. Mikään ei sitä enää muuta, koska tilanne on ollut tällainen jo ainakin viime syksystä alkaen. Kiitos ihan jokaiselle Perussuomalaisia äänestäneelle ja sunnuntaina äänestävälle. - tässä-totuus
Siis demareiden ja Perussuomalaisten kannatusprosentiti vaihtavat paikkaa sunnuntaina. Ja näin on ollut jo pitkään vaikka tietoa on pimitetty.
- paranormaaliilmiö
Aika outoa! Otan lääkkeet ja tutkin asiaa tarkemmin!
Kaikki jätkät sunnuntaina äänestämään. Ottakaa auto ja kurvailkaa sillä äänestyspaikan ympäri ja näyttäkää keskaria vihervasemmistolle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657562Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712308
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661065