Minulla on yllämainittu säädin ja tässä pari päivää sitten huonon akkuni jännite pääsi laskemaan liian alas, seurauksella että säädin katkaisi yhteyden akun kuormituspuolelta (10,7V). Se on vieläkin poikki, vaikka akku on uusi ja jännite 14v?
En löydä säätimestä mitään resonointipainiketta, jollainen on kesämökkini säätimessä (ei sama)!
Ei ole käyttöohjetta, miten saisi palautettua kuorman takaisin? Oisko siinä joku aikatekijä, kuka tietää, kiitos!
Solar 30 lataussäädin
pihavalot
2
130
Vastaukset 2
- tämäkö
säädin?
https://www.scribd.com/doc/102036317/Solar-Regulator-30A-12V24V-Manual
Oletko kokeillut kohtaa 3.2.? - Anonyymi
Pihavalot kirjoitti: Kiitosta, nyt toimii taas! Varmaan tuota katkaisujännitettäkin kannattais vielä nostaa ainakin 12 volttiin, niin ei akkua tyhjennetä niin totaalisesti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26954- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568830- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik25624- 64606