Takaisin valoon- dokumenttielokuva?

wtfck

8

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dziisuskraist

      Mä nään sen hetken..... keltasena...... Voi jessus.

    • Ollaanhiljaalällållää

      Vaaleissa voi hakea eläkettä huomiotta mennäkseen töihinsä. Eläkkeellä saattaa tulla myöhäinen herätys.

    • ösjdgh

      miten noin pahoja ihmisiä voi olla olemassa? vai ovatko he ihmisiä ikinä olleetkaan? miks toi "asianajaja" ei joutunu linnaan? ei kai toi ihmiskauppias enää pääse Schengen-alueeele?
      ei meinannu konsulaattikaan alussa ottaa todesta, mut Suomen edustajat maailmalla ei yleensäkään haluu auttaa kansalaisiaan...

      • KarmeaIhmisLuonne

        Ei joutunut mr linnaan, kun kuoli.


      • Eppäilen

        Niin, jos kuoli.


    • anonyymi

      Ihmettelin myös konsulaatin toimintaa, kun näkee, että ihminen on niin huonossa jamassa ettei tahdo jaloillaan pysyä, niin kysellään moneen kertaan, että haluaako pois sieltä. Kaikkein eniten jäi vaivaamaan Suomessa turvakodin toiminta, kun pappikin sanoi, ettei otettu todesta ja naureskeltiin. Oliko väärä paikka ja jos olikin, niin voivatko ihmiset täälläkin olla niin ymmärtämättömiä ja välinpitämättömiä ihmiselle, joka on kokenut tuollaisen trauman.

      • uskookentahtoo

        Päähenkilö vaikuttaa lähinnä ylitunteilevalta huomioh*lta joka on ite kussut asiansa ja yrittää saada tarinallaan kusemansa raha- asiat kuntoon. en ihmettele jos turvatalossa hänen juttuihinsa suhtauduttiin epäillen.


    • Luotolla

      Ei tulisi mieleenkään ostaa omalla rahalla, luotolla, ulkomaalaistaustaiselle esimiehelle pari autoa. Miten sinisilmäisiä nuoret ovatkaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      53
      3906
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      91
      2310
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      1982
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1773
    5. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1516
    6. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1511
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1162
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1118
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      109
      1074
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1032
    Aihe