yle on "palvelu" joka on laittanut eduskuntapuolue tähtiliikkeen pimentoon, täysin väärin perustein. Kyllä jokaisen eduskuntapuolueen tulee saada olla eduskuntapuolueiden vaalipaneelissa.
tähtiliikettä sorsitaan
4
142
Vastaukset
- rterterter
Asia on tarkastettu eduskunnan oikeusasiamiehen toimesta, eikä siinä ollut tehty mitään väärin.
Sen sijaan ihmettelen sitä, että miksei Väykkää oltu päästetty ihan viihdearvon vuoksi mukaan, kun varmaan katsoa olisi kiinnostanut vieläkin enemmän.Eduskunnan oikeusasiamies ei ilmeisesti ymmärrä että yhdenkin kansanedustajan puolue on eduskuntapuolue
vai onko jossain joku laki jossa määritellään että eduskuntapuolue on puolue jossa on vähintään kaksi jäsentä
ei tietääkseni- kansaloite
on.aika.herätä.unesta_ kirjoitti:
Eduskunnan oikeusasiamies ei ilmeisesti ymmärrä että yhdenkin kansanedustajan puolue on eduskuntapuolue
vai onko jossain joku laki jossa määritellään että eduskuntapuolue on puolue jossa on vähintään kaksi jäsentä
ei tietääkseniEi ole sellaista lakia, jossa eduskuntapuolueeseen vaaditaan vähintään kaksi kansanedustajaa. Näin ollen oikeusasiamies rikkoo lakia.
Kannattaa allekirjoittaa kansalaisaloite puolueiden tasa-arvoisen kohtelun puolesta:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/(nro)
(Linkissä nro-kohtaan 3883 ilman sulkuja)
Laitoin linkin tahallani tuossa muodossa, ettei sitä heti poisteta Suomi24:ltä. kansaloite kirjoitti:
Ei ole sellaista lakia, jossa eduskuntapuolueeseen vaaditaan vähintään kaksi kansanedustajaa. Näin ollen oikeusasiamies rikkoo lakia.
Kannattaa allekirjoittaa kansalaisaloite puolueiden tasa-arvoisen kohtelun puolesta:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/(nro)
(Linkissä nro-kohtaan 3883 ilman sulkuja)
Laitoin linkin tahallani tuossa muodossa, ettei sitä heti poisteta Suomi24:ltä.Niinpä.
Oikeusasiamies vaihtoon
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825057Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813636SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt402638SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412296Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1012212Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292087Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan732074Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882033Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211556Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1151477