Loppu EU- Miehitykselle

Ja kansalle oma päätösvalta.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ehdottomasti samaa mieltä. EU ei edes toimi ! Hei haloo. Pannulappuja ollaan valmiita kieltämään keittiöistä, mutta haittamaahanmuutto päästettiin Eurooppaan ihan vaan tassut taivasta kohti-taktiikalla ! Tätä kehdattiin kyseenalaistamatta mitenkään kutsua jopa taakanjaoksi. Sellaiseksi se muodostuikin sitten mm.Ruotsissa, Saksassa ja Ranskassa !
Halla-aho ainakin kyseenalaistaa tällaista liittoa. Sopimuksia voidaan muuttaa ja niitä voidaan purkaa, tulevien sukupolvien EI tarvitse maksaa edellisten mokista !

Äänestä

Ja että Suomen tulee ottaa Pakolaisia (syyttömät) joita ovat tehneet Jenkkien sota porukat,

Äänestä
  • Perussuomalaiset lähtee onneksi faktoista. Suomeen ei myöskään tule ottaa Natoa ja typerien edellisten hallitusten sopima Isäntämaa-sopimus täytyy purkaa !Naapurimme on SuurVenäjä, ei mikään Joensuu tai Lahti. Koska EU ei toimi, sitä täytyy myös alkaa kyseenalaistamaan ja Venäjän talouspakotteet tulee purkaa ja voimme vähitellen aloittaa taas menestyksekkään vientimme Venäjälle ! Miksi ihmeessä mikään muu puolue ei kyseenalaista EU:n riippaa ylivelkaisesta Natosta ! Emme todellakaan tarvitse sellaista, Pohjois-Eurooppalainen yhteistyö onkin sitten toinen juttu. Se ei näyttäydy uhkana myöskään Venäjälle.
    Eli Suomea eikä mitään muutakaan maata tule rakentaa ja alistaa haittamaahanmuutolle. Sellaista riskiä ei ole varaa enää ottaa ! Kaikki täsmäapu paikan päälle , mutta miksi kehitysapurahatkin valuu aseisiin ja diktatuureihin ?Niinpä.

    Äänestä

  • Kovinpa ovat ressukoita nämäkin "pakolaiset", partasuut ikämiehet, jotka täällä raiskaa lapsia ! Hävetkööt ! Onko ihan järkevää politiikkaa ottaa integroitumatonta haittamaahanmuuttoa ? Mielummin sääli sinne paikan päälle kuten apukin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HallavaPersu kirjoitti:

Ja kansalle oma päätösvalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu