Antti Rinne antaisi kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneiden jäädä Suomeen. Lupasi heille työtä. Tämähän johtaisi pakolaistulvaan ja Suomen tuhoon.
Rinteen Nato puheita on ihmetelty Kiinassa saakka. Niin että Suomi luopuu Nato-optiosta. Olisimme samassa asemassa kuin Ukraina jos Rinteestä tulee pääministeri.
Äänestäkää perussuomalaisia. Rinteestä ei saa tulla pääministeriä.
Rinteen Nato puheita on ihmetelty Kiinassa saakka. Niin että Suomi luopuu Nato-optiosta. Olisimme samassa asemassa kuin Ukraina jos Rinteestä tulee pääministeri.
Äänestäkää perussuomalaisia. Rinteestä ei saa tulla pääministeriä.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Vain perussuomalaiset voivat voittaa SDP:n ja pelastaa Suomen Rinteeltä.
Rinteen ja Halla-ahon tolkun hallitus maahan. Kimpikin pitää toisen ruodussa ja Suomi nousuun!
Tuoli oli Rinteeltä täysin käsittämätön lausunto ja valtava moka! Tuo Rinteen lausunto vie demareiden vaalivoiton, näin otaksun!
Puhui sitä mitä Orpon kokoomus ja Sipilän kepu ovat toteuttaneet 2015-2019. Maahan tuotettiin 2015 lähes 33.000 iphonenuorukaista, joista 2/3 sai kielteisen päätöksen, mutta silti 11.000 kielteisen päätöksen saanutta on maassa ja ne 1/3 eli 11.000 jotka saivat myönteisen päätöksen. Siis 2015 tulleista noin 33.000 mamusta noin 22.000 on edelleen maassa neljän vuoden jälkeenkin. Kulut noin 6 000 euroa kuukaudessa per henkilö ministeriön laskelmien mukaan.
Porvaripersun viisastelua.
rinteestäkö piäministeri ????? Voi halleluja!!!!!
rinteen poika on happivelkaisen löysä ukko = ei jatkoon.
Rinteen kannattaa nyt lopettaa sekavat vaalihöpinät ja mennä heti päivystykseen aukomaan loputkin tukossa olevat verisuonensa.
Onko Rinteellä myös uniapnea, happiviikset ja happilaite kotona?
Uskomaton lausunto, ukkohan on täysin sekaisin! Siihen suli demarien johtopaikka.
Porvaripersu taas viisastelemassa.
Rinne ihan kuutamolla!
Puhut taas itsestäsi persutti.
Pitää käydä sunnuntaina äänestämässä, taidan raapustaa paperiin 288
Rinne on liian vanha, urautunut vanhus. Pitää osata haistella mistäpäin tuulee.
Kokoomustrolli "tietää".
Ei kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneita pidä antaa jäädä Suomeen. Miksi sitten edes on turvapaikkajärjestelmä jos tänne saa jäädä ilman turvapaikkapäätöstä (myönteistä semmoista). Tämä on mennyt aivan naurettavaksi.
Miksi porvaripersut päästivät noin 35 000 paperitonta ulkomaalaista Suomeen kesällä 2015 yhdessä kepu Sipilän ja kokoomus Orpon kanssa koska ne olisi voitu palauttaa jo rajalta takaisin Ruotsiin Dublinin sopimuksella? Meillä ei edes olisi nykyistä mamupalautusrumbaa jos persut, kepu ja kokoomus olisivat hoitaneet työnsä kesällä 2015?
Rinne ei ole pääministeri ainesta, sen ovat kaikki suomalaiset saaneet todeta suorissa tv tenteissä, on vielä pahempaa sekoilua tiedossa, jos kävisi niin, että hänelle siihen valtakirja annettaisiin, pääministerin tehtävät vaativat selvää ymmärtämistä maan asioista, vaikka ministerillä avustajat onkin.
Porvaripersun tavanomaista solvaamista ja haukkumista aina kun kysymyksessä on vasemmisto.
Olen pelkkä duunari ollut koko elämäni, toiminut luottamusmiehenä työhistoriani aikana, eli uskallan kyllä sanoa mielipiteeni, kun sitä kysytään, en ole SDP puolueena arvostellut, vaan pakko sanoa jotain, kun suunta on alaspäin Rinteen johtamana ennen vaaleja.
Älä viitsi trollata porvaripersutti.
Olen samaa mieltä, Rinne palasi liian aikaisin sairauslomalta puolikuntoisena johtamaan puoluetta ja nyt mennään sen mukaan.
Porvaripersu diganoositohtori "tietää".
Suomella ei edes olisi nykyistä maupalautusrumbaa jos persu Soini, kokoomus Orpo ja kepu Sipilä olivat hoitaneet tuönsä kesällä 2015 ja palauttaneet paperittomat maahantunkijat takaisin toiseen turvalliseen EU maa ruotsiin Dublinin sopimuksella mutta valitsivat työnteon sijaan laiskottelun.
""Sipilän mukaan kielteisen päätöksen saaneet turvapaikanhakijat, joista on yhä noin 10 000 palauttamatta, ovat turvallisuusriski. Vasemmistoliiton Li Anderssonin mukaan ihmisille, joita ei pystytä palauttamaan, pitäisi myöntää tilapäinen oleskelulupa, jotta he eivät jäisi paperittomiksi. Myös Pekka Haavisto (vihr) kannatti samaa.
Rinne on aiemmin sanonut, ettei hän kannata tilapäistä oleskelulupaa. Häneltä kysyttiin, mitä hän tekisi niille nuorille miehille, jotka eivät saa turvapaikkaa mutta joita ei pystytä palauttamaankaan.
”Kielikoulutus ja töihin”, Rinne pamautti.
”Ai voi kiertää Suomen työlupajärjestelmän?” Jussi Halla-aho tarttui heti. Myös Sari Essayah (kd) hämmästeli Rinteen ehdotusta.""
Rinne oikea höpönassu. Ei vakavasti otettava.
Porvaripersu "tietää".
Yleensä Rinteen puheesta ei saa selvää, mutta onneksi aivopieru paperittomien työllistämisestä tuli selväksi. Käytännössä tuo tarkottaisi sitä, että paerittomat jäisi loppu elämäkseen elämään sossurahoilla maahamme, saaden samat edut kuin kantasuomalaiset.
Persut ovat makuuttaneet paperittomia neljä vuotta vokeissa vero ja velkarahoillamme. Suomella ei edes olisi nykyistä mamupalautusrumbaa jos persu Soini, kepu Sipilä ja kokoomus Orpo olisivat hoitaneet työnsä kesällä 2015 ja käännyttäneet jo rajalta paperittomat ulkomaalaiset takaisin turvalliseet Ruotsiin Dublinin sopimuksella.
poliitikoilta olisi testattava päihteiden käyttö.
Kiljupieruissaan trollaavan persuporvarin valetta.
Rinne on sekoilussaan kyllä täysin ylivoimainen, tekeekö se tuon tahallaan, ettei joudu pääministeriksi?
rhtrfh
Demarikommarit on Suomen tuho.