PERSUT+KOK=YDINVOIMA+NATO

SEISTAPPOJAKIDUTUS

NOITA PUOLUEITA EI SAA PÄÄSTÄÄ HALLITUKSEEN!

Molemmat kannattavat sekä Natoa että ydinvoimaa. Tai ainakin Halla-aho on kannattanut Natoa. Pitkässä juoksussa kokkareet ovat ajattaneet Natoa, myös ydinvoima ollut heillä pidempään agendalla.

Usan armeijasta miljoonia ja osa Israelin armeijaa on mikrosirutettu lukemani mukaan.

Albert Einstain jo on sanunut, että ydinvoima tappaa käyttäjänsä.
Pelkällä maalaisjärjellä JOKAINEN pystyyn päättelemään, ettemme tarvi sitä ja että se on haitallinen.

Kuulemani (Youtube-lähetys) mukaan yläilmakehään on tullut ydinvoiman ionisaation vuoksi reikä, jonka vuoksi normaali sadetus on loppunut. Sen takia KEMTRAILAAVAT!
SE YDINVOIMA SIIS AIHEUTTAA ILMASTON MUUTOSTA JA AURINKO ALKAA POROTTAA KUUMEMMIN!

HERÄTKÄÄ TÄHÄN!

SANO EI KOK JA PERSUT!

4

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nukea.ja.natoon

      Kuulostaa hienolta yhteistyöltä.

      Ja kun kaksi kansan suosiosta nauttivaa puoluetta pääsee hallitukseen kansan tahto toteutuu maksimaalisesti.

    • palloviski

      "Kuulemani (Youtube-lähetys) "

      No senhän on pakko sitten olla totta jos se kerran Youtubeen on pantu.

    • Niinno eiköhän kok ja persut siellä tule olemaan

      tai SDP kok ja persut

      onkohan halla-aho joku kaappikokoomuslainen

    • SEISTAPPOJAKIDUTUS

      Myös Keskusta on hyväksynyt ydinvoiman lisärakentamisen.
      Wikipediasta:
      "Suomen poliittisista puolueista ydinvoiman lisärakentamista kannattaa Kokoomus.[41] Elokuussa 2009 valtiovarainministeri, kokoomuksen puheenjohtaja Jyrki Katainen kertoi haluavansa antaa ydinvoimaluvat kaikille kolmelle hakijalle.[42] Keskusta on linjannut hyväksyvänsä ydinvoiman lisärakentamisen.[43] Vihreät,[44] Vasemmistoliitto[45] ja RKP[46] vastustavat sitä. Aikaisemmin Perussuomalaiset vastustivat ydinvoimaa,[47] mutta vuoden 2011 eduskuntavaaliohjelmassaan he linjasivat kannattavansa sitä.[48] Kristillisdemokraatit[49] ja SDP[50] ovat jättäneet kantansa avoimeksi.

      Eduskuntavaalien 2007 ehdokkaat olivat ydinvoimakielteisempiä kuin suomalaiset keskimäärin. Yli puolet vastusti kuudennen ydinvoimalan rakentamista, ja rakentamisen kannattajia oli runsaat 40 prosenttia ehdokkaista. Keskimäärin suomalaisista rakentamista vastusti tuolloin kolmannes, ja hankkeen rakentamisen kannalla oli lähes 60 prosenttia suomalaisista.[51] "
      https://fi.wikipedia.org/wiki/Ydinvoima_Suomessa

      Tietenkin vassarit, vihreät ja sdp ovat monissa muissa asioissa täysin väärässä, joten etsikää pienpuolueista ehdokkaita. On väärin, että jotkut saavat puoluetukea ja joitakin puolueita nostetaan kansakunnan kaapin päälle ja sitten tuolla tavalla turmelevat ihmisten asumuksia.
      Keskusta ja kokoomus ovat olleet yhtä köyttä ajamassa ulkomaalaisia islamisteja tänne. Sitten ovat maksattaneet homman kansalla, käytännössä leikanneet kaikkein köyhimmiltä. Kokoomuksen Sauli viime pressan vaaleissa jo ajoi eutanasiaa. Siellä ne kokkarevetoiset vanhushoivayritykset ovat vetäneet omaan pussiin ja vanhuksia jäänyt heitteille ja huonolle hoidolle.

      Mitä hyötyä teille on käydä äänestämässä jotakin isoa puoluetta, jotka eivät aja teidän asiaa? Ette sillä vaalipelillä hyödy mitään. Viimeksi oli kolme suurinta: keskusta, perussuomalaiset ja kokoomus. Kokoomus tosin on ollut jo pitkään, yli kymmenen vuotta, vallassa ja tulos näkyy.
      Nuo eivät aja suomalaisten köyhän asiaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      151
      1497
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      921
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      733
    4. 51
      625
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      585
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      514
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      157
      476
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      44
      472
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      412
    Aihe