mennä sunnuntaina päiväkävelylle?
uskaltaako turussa
enviittaamihinkään
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mattiijateppoo vain laulaa
Mikä puolue johtaa ennusteissa?
Kaikki on mahdollista joten suosittelen
Uskaltaa, jos jätätte äörioikeistoa äänestämättä, ei kannata unohtaa mikä Persujen tausta on, siitä ovat vaan hiljaa näin vaalien alla.
Perussuomalaiset on ainoa isänmaallinen valinta, mut kun Turussa on jo niin paljon mamuja. Senkään takia kaikki ei uskalla lähteä yksinään sieltä kotoaan ulos ja uurnille. Mutta perussuomalaiset ainakin on oman maansa ja kansansa asialla. Ei kai se nyt suomalaisten vika ole, jos nykyinen haittamaahanmuutto on tuonut mukanaan niin Eurooppaan kuin Suomeenkin turvattomuutta, pelkoa ja jopa inhoa hyväksikäyttäjiä kohtaan. Sellainen reaktio on luonnollinen ja sitä ei saisi tukahduttaa esim.sensuurilla, koska se tukahdutettu inho ja vastenmielisyys saattaa ulottua lopulta kadulle toiminnaksi.
Persut olivat vallassa ja hallituksessa ja ministeriaudien takapenkeillä. Juuri persut olivat keskeisillä paikoilla päästämässä suuren pakokaisvirran maahan.
Kyllä hyvinkin uskaltaa mennä sinne torin montun ympäri kävelemään, ei tule kukaan häiritsemään.
tais siinä olla päätekijänä orpo ja sipilä