Suur-Suomi

MaximusII

Suomessa on harjoitettu täysin vääränlaista politiikkaa. Media keskustelua hallitsee jatkuvasti ilmastonmuutoksen agenda, joka on täysin vahingollista Suomen kannalta.

En mene ilmastonmuutokseen sen enempää, kuin totean muutaman asian.

1. Ilmasto muuttuu aina jatkuvasti

2. Ihminen on aina vaikuttanut ilmastoon.

Mitä sitten? Mikä tässä on ongelma?

Ilmeisesti se, että tällä ilmastonmuutos vouhotuksella viitataan tähän ns. kasvihuoneilmiöön. Asiaa yksinkertaistaen ja kansantajuistaen tällä kasvihuoneilmiöllä tarkoitetaan sitä, että ilmassa on liikaa hiilidioksidia, mikä aiheuttaisi sen, että auringon säteet eivät pääsee karkaamaan avaruuteen ja maapallo lämpenee elinkelvottomaksi pätsiksi.

Otetaan muutaman asia. Dinosaurusten aikaan maapallon lämpötila oli huomattavasti korkeampi johtuen juuri kasvihuoneilmiöstä. On arvioitu, että esimerkiksi liitukaudella hiilidioksidin määrä ilmassa oli vähintään 4x määrä nykyiseen verrattuna. Jotkut tutkijat ovat arvioineet, että liitukaudella hiilidioksidin määrä olisi ollut peräti 20x määrä nykyiseen verrattuna.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Liitukausi#Kauden_kasvihuoneilmiö

Tässä on kuvaaja, jossa kuvataan maapallon ilmaston lämpenemistä todella suurella haarukalla eli 65 miljoonan aikaskaalalla eli ns. kenotsoonisella aikakaudella - aikaa dinosaurusten jälkeen.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kenotsooinen_maailmankausi#/media/File:65_Myr_Climate_Change.png

Tässä näemme kuinka elämme nyt huomattavasti kylmempää aikakautta verrattuna aikaan entiseen.

Summasummarum. Ilmaston lämpeneminen tai kasvihuoneilmiö ei ole minkäänlainen uhka tai ongelma. Maapallo ei ole tuhoutumassa. Puhumattakaan siitä, että joku pieni Suomi voisi mitenkään vaikuttaa mihinkään ilmaston lämpenemiseen. Varsinkaan hallituksen laatimat veron korukset eivät ilmaston lämpenemistä pysäytä. Sen sijaan maapallolla on paljon vakavampia ympäristöongelmia kuin ilmastonmuutos.

Pentti Linkola on sitä mieltä, että olisi hyvä jos syttyisi sotia ja ihmiset kuolisivat pois saastuttamasta maailmaa. Itse olen eri mieltä. Minun mielestäni Suomen ei kuuluisi mennä sotiin tapattamaan itseään, vaan tehdä päinvastoin eli lisääntyä. Suomen tulee ottaa agendakseen Suur-Suomi.

Tuossa yksi laskeskeli, että nykyteknologia mahdollistaisi sen, että yksinään Helsinki kykenisi tuottamaan koko Suomelle ns. leivän suuhun eli tuottamaan peruselinkeinon eli pystyisi elättämään koko Suomen.

Suomi on suhteellisen iso maa, joka on harvaan asuttu. Näin ollen tarvitsemme ja pystymme kasvattamaan väkimäärämme. Täällä voisi asua ihan hyvin yhtä paljon asukkaista kuin saman kokoisessa maassa Saksassa eli yli 80 miljoonaa asukasta.

Suomen yhteiskunnan ongelma on alhainen syntyvyys, pieni väkimäärä, isot välimatkat ja sairas ikärakenne, jossa yli 60-vuotiaita on enemmän kuin 20-30-vuotiaita. Tähän tarvitaan korjaus. Suomi kiitää nousuun, kun Suomi aloittaa 5-lapsen politiikan. Jokaisella perheellä tulee olla vähintää 5 lasta ja mielummin enemmän. Maapallo pitää täyttää suomalaisilla.

En mene keinoihin sen enempää, ettei tästä tule liian pitkä juttu, mutta sanon sen, että sitten kun Suomessa on vähintää 80 miljoonaa asukasta, leviäminen ei jää tähän. Seuraavaksi Suomen on valloitettava avaruus.

Näin alkuun Perussuomalaiset on hyvä vaihtoehto tulevissa eduskuntavaaleissa.

2

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 80miljoonaa

      Ilman muuta hyvä idea saada heti tänne 75 milj maahanmuuttajaa 5,5 milj suomalaisen elätettäväksi ainakin aluksi.Loistava suunnitelma!!!!

    • Suomen.puolesta

      Muistakaa katsoa myös filmi, miten vaikutat Suomen asioihin. Ole sankari ja ilmesty vaalipaikalle huomenna, ellet ole jo käynyt ennakkoääntäsi antamassa.

      https://www.youtube.com/watch?v=Nu90KSLDqM8

      Siinä kyseltiin, oletko ollut tietämättömänä kuplassasi tähän asti? Nyt voit tajuta mistä on kyse ja mennä äänestämään puoluetta, joka korjaa turvallisuustilanteemme ja vähentää valtion menoja.
      Väestönkasvu ei saa tulla vain maahanmuuttajilta, vaan kantasuomalaisten on oltava aktiivisia myös tässä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      289
      4474
    2. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      108
      4040
    3. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      194
      2415
    4. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      85
      1841
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      35
      1697
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      17
      1229
    7. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      1
      1209
    8. Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!

      Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk
      Tv-sarjat
      7
      1159
    9. Ajattelen sinua

      Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii
      Ikävä
      43
      1112
    10. entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin

      että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä
      Sinkut
      139
      928
    Aihe