Suur-Suomi

MaximusII

Suomessa on harjoitettu täysin vääränlaista politiikkaa. Media keskustelua hallitsee jatkuvasti ilmastonmuutoksen agenda, joka on täysin vahingollista Suomen kannalta.

En mene ilmastonmuutokseen sen enempää, kuin totean muutaman asian.

1. Ilmasto muuttuu aina jatkuvasti

2. Ihminen on aina vaikuttanut ilmastoon.

Mitä sitten? Mikä tässä on ongelma?

Ilmeisesti se, että tällä ilmastonmuutos vouhotuksella viitataan tähän ns. kasvihuoneilmiöön. Asiaa yksinkertaistaen ja kansantajuistaen tällä kasvihuoneilmiöllä tarkoitetaan sitä, että ilmassa on liikaa hiilidioksidia, mikä aiheuttaisi sen, että auringon säteet eivät pääsee karkaamaan avaruuteen ja maapallo lämpenee elinkelvottomaksi pätsiksi.

Otetaan muutaman asia. Dinosaurusten aikaan maapallon lämpötila oli huomattavasti korkeampi johtuen juuri kasvihuoneilmiöstä. On arvioitu, että esimerkiksi liitukaudella hiilidioksidin määrä ilmassa oli vähintään 4x määrä nykyiseen verrattuna. Jotkut tutkijat ovat arvioineet, että liitukaudella hiilidioksidin määrä olisi ollut peräti 20x määrä nykyiseen verrattuna.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Liitukausi#Kauden_kasvihuoneilmiö

Tässä on kuvaaja, jossa kuvataan maapallon ilmaston lämpenemistä todella suurella haarukalla eli 65 miljoonan aikaskaalalla eli ns. kenotsoonisella aikakaudella - aikaa dinosaurusten jälkeen.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kenotsooinen_maailmankausi#/media/File:65_Myr_Climate_Change.png

Tässä näemme kuinka elämme nyt huomattavasti kylmempää aikakautta verrattuna aikaan entiseen.

Summasummarum. Ilmaston lämpeneminen tai kasvihuoneilmiö ei ole minkäänlainen uhka tai ongelma. Maapallo ei ole tuhoutumassa. Puhumattakaan siitä, että joku pieni Suomi voisi mitenkään vaikuttaa mihinkään ilmaston lämpenemiseen. Varsinkaan hallituksen laatimat veron korukset eivät ilmaston lämpenemistä pysäytä. Sen sijaan maapallolla on paljon vakavampia ympäristöongelmia kuin ilmastonmuutos.

Pentti Linkola on sitä mieltä, että olisi hyvä jos syttyisi sotia ja ihmiset kuolisivat pois saastuttamasta maailmaa. Itse olen eri mieltä. Minun mielestäni Suomen ei kuuluisi mennä sotiin tapattamaan itseään, vaan tehdä päinvastoin eli lisääntyä. Suomen tulee ottaa agendakseen Suur-Suomi.

Tuossa yksi laskeskeli, että nykyteknologia mahdollistaisi sen, että yksinään Helsinki kykenisi tuottamaan koko Suomelle ns. leivän suuhun eli tuottamaan peruselinkeinon eli pystyisi elättämään koko Suomen.

Suomi on suhteellisen iso maa, joka on harvaan asuttu. Näin ollen tarvitsemme ja pystymme kasvattamaan väkimäärämme. Täällä voisi asua ihan hyvin yhtä paljon asukkaista kuin saman kokoisessa maassa Saksassa eli yli 80 miljoonaa asukasta.

Suomen yhteiskunnan ongelma on alhainen syntyvyys, pieni väkimäärä, isot välimatkat ja sairas ikärakenne, jossa yli 60-vuotiaita on enemmän kuin 20-30-vuotiaita. Tähän tarvitaan korjaus. Suomi kiitää nousuun, kun Suomi aloittaa 5-lapsen politiikan. Jokaisella perheellä tulee olla vähintää 5 lasta ja mielummin enemmän. Maapallo pitää täyttää suomalaisilla.

En mene keinoihin sen enempää, ettei tästä tule liian pitkä juttu, mutta sanon sen, että sitten kun Suomessa on vähintää 80 miljoonaa asukasta, leviäminen ei jää tähän. Seuraavaksi Suomen on valloitettava avaruus.

Näin alkuun Perussuomalaiset on hyvä vaihtoehto tulevissa eduskuntavaaleissa.

2

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 80miljoonaa

      Ilman muuta hyvä idea saada heti tänne 75 milj maahanmuuttajaa 5,5 milj suomalaisen elätettäväksi ainakin aluksi.Loistava suunnitelma!!!!

    • Suomen.puolesta

      Muistakaa katsoa myös filmi, miten vaikutat Suomen asioihin. Ole sankari ja ilmesty vaalipaikalle huomenna, ellet ole jo käynyt ennakkoääntäsi antamassa.

      https://www.youtube.com/watch?v=Nu90KSLDqM8

      Siinä kyseltiin, oletko ollut tietämättömänä kuplassasi tähän asti? Nyt voit tajuta mistä on kyse ja mennä äänestämään puoluetta, joka korjaa turvallisuustilanteemme ja vähentää valtion menoja.
      Väestönkasvu ei saa tulla vain maahanmuuttajilta, vaan kantasuomalaisten on oltava aktiivisia myös tässä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      164
      5795
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      194
      3901
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      141
      3472
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      43
      3264
    5. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      15
      3088
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2806
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      61
      2353
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      238
      2304
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      24
      2290
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      95
      1883
    Aihe