Suur-Suomi

MaximusII

Suomessa on harjoitettu täysin vääränlaista politiikkaa. Media keskustelua hallitsee jatkuvasti ilmastonmuutoksen agenda, joka on täysin vahingollista Suomen kannalta.

En mene ilmastonmuutokseen sen enempää, kuin totean muutaman asian.

1. Ilmasto muuttuu aina jatkuvasti

2. Ihminen on aina vaikuttanut ilmastoon.

Mitä sitten? Mikä tässä on ongelma?

Ilmeisesti se, että tällä ilmastonmuutos vouhotuksella viitataan tähän ns. kasvihuoneilmiöön. Asiaa yksinkertaistaen ja kansantajuistaen tällä kasvihuoneilmiöllä tarkoitetaan sitä, että ilmassa on liikaa hiilidioksidia, mikä aiheuttaisi sen, että auringon säteet eivät pääsee karkaamaan avaruuteen ja maapallo lämpenee elinkelvottomaksi pätsiksi.

Otetaan muutaman asia. Dinosaurusten aikaan maapallon lämpötila oli huomattavasti korkeampi johtuen juuri kasvihuoneilmiöstä. On arvioitu, että esimerkiksi liitukaudella hiilidioksidin määrä ilmassa oli vähintään 4x määrä nykyiseen verrattuna. Jotkut tutkijat ovat arvioineet, että liitukaudella hiilidioksidin määrä olisi ollut peräti 20x määrä nykyiseen verrattuna.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Liitukausi#Kauden_kasvihuoneilmiö

Tässä on kuvaaja, jossa kuvataan maapallon ilmaston lämpenemistä todella suurella haarukalla eli 65 miljoonan aikaskaalalla eli ns. kenotsoonisella aikakaudella - aikaa dinosaurusten jälkeen.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kenotsooinen_maailmankausi#/media/File:65_Myr_Climate_Change.png

Tässä näemme kuinka elämme nyt huomattavasti kylmempää aikakautta verrattuna aikaan entiseen.

Summasummarum. Ilmaston lämpeneminen tai kasvihuoneilmiö ei ole minkäänlainen uhka tai ongelma. Maapallo ei ole tuhoutumassa. Puhumattakaan siitä, että joku pieni Suomi voisi mitenkään vaikuttaa mihinkään ilmaston lämpenemiseen. Varsinkaan hallituksen laatimat veron korukset eivät ilmaston lämpenemistä pysäytä. Sen sijaan maapallolla on paljon vakavampia ympäristöongelmia kuin ilmastonmuutos.

Pentti Linkola on sitä mieltä, että olisi hyvä jos syttyisi sotia ja ihmiset kuolisivat pois saastuttamasta maailmaa. Itse olen eri mieltä. Minun mielestäni Suomen ei kuuluisi mennä sotiin tapattamaan itseään, vaan tehdä päinvastoin eli lisääntyä. Suomen tulee ottaa agendakseen Suur-Suomi.

Tuossa yksi laskeskeli, että nykyteknologia mahdollistaisi sen, että yksinään Helsinki kykenisi tuottamaan koko Suomelle ns. leivän suuhun eli tuottamaan peruselinkeinon eli pystyisi elättämään koko Suomen.

Suomi on suhteellisen iso maa, joka on harvaan asuttu. Näin ollen tarvitsemme ja pystymme kasvattamaan väkimäärämme. Täällä voisi asua ihan hyvin yhtä paljon asukkaista kuin saman kokoisessa maassa Saksassa eli yli 80 miljoonaa asukasta.

Suomen yhteiskunnan ongelma on alhainen syntyvyys, pieni väkimäärä, isot välimatkat ja sairas ikärakenne, jossa yli 60-vuotiaita on enemmän kuin 20-30-vuotiaita. Tähän tarvitaan korjaus. Suomi kiitää nousuun, kun Suomi aloittaa 5-lapsen politiikan. Jokaisella perheellä tulee olla vähintää 5 lasta ja mielummin enemmän. Maapallo pitää täyttää suomalaisilla.

En mene keinoihin sen enempää, ettei tästä tule liian pitkä juttu, mutta sanon sen, että sitten kun Suomessa on vähintää 80 miljoonaa asukasta, leviäminen ei jää tähän. Seuraavaksi Suomen on valloitettava avaruus.

Näin alkuun Perussuomalaiset on hyvä vaihtoehto tulevissa eduskuntavaaleissa.

2

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 80miljoonaa

      Ilman muuta hyvä idea saada heti tänne 75 milj maahanmuuttajaa 5,5 milj suomalaisen elätettäväksi ainakin aluksi.Loistava suunnitelma!!!!

    • Suomen.puolesta

      Muistakaa katsoa myös filmi, miten vaikutat Suomen asioihin. Ole sankari ja ilmesty vaalipaikalle huomenna, ellet ole jo käynyt ennakkoääntäsi antamassa.

      https://www.youtube.com/watch?v=Nu90KSLDqM8

      Siinä kyseltiin, oletko ollut tietämättömänä kuplassasi tähän asti? Nyt voit tajuta mistä on kyse ja mennä äänestämään puoluetta, joka korjaa turvallisuustilanteemme ja vähentää valtion menoja.
      Väestönkasvu ei saa tulla vain maahanmuuttajilta, vaan kantasuomalaisten on oltava aktiivisia myös tässä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      47
      5365
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      61
      2086
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      18
      1760
    4. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      138
      1723
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      1473
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      30
      1417
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1300
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1097
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      77
      1058
    10. Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?

      Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se
      Maailman menoa
      205
      905
    Aihe