Suur-Suomi

MaximusII

Suomessa on harjoitettu täysin vääränlaista politiikkaa. Media keskustelua hallitsee jatkuvasti ilmastonmuutoksen agenda, joka on täysin vahingollista Suomen kannalta.

En mene ilmastonmuutokseen sen enempää, kuin totean muutaman asian.

1. Ilmasto muuttuu aina jatkuvasti

2. Ihminen on aina vaikuttanut ilmastoon.

Mitä sitten? Mikä tässä on ongelma?

Ilmeisesti se, että tällä ilmastonmuutos vouhotuksella viitataan tähän ns. kasvihuoneilmiöön. Asiaa yksinkertaistaen ja kansantajuistaen tällä kasvihuoneilmiöllä tarkoitetaan sitä, että ilmassa on liikaa hiilidioksidia, mikä aiheuttaisi sen, että auringon säteet eivät pääsee karkaamaan avaruuteen ja maapallo lämpenee elinkelvottomaksi pätsiksi.

Otetaan muutaman asia. Dinosaurusten aikaan maapallon lämpötila oli huomattavasti korkeampi johtuen juuri kasvihuoneilmiöstä. On arvioitu, että esimerkiksi liitukaudella hiilidioksidin määrä ilmassa oli vähintään 4x määrä nykyiseen verrattuna. Jotkut tutkijat ovat arvioineet, että liitukaudella hiilidioksidin määrä olisi ollut peräti 20x määrä nykyiseen verrattuna.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Liitukausi#Kauden_kasvihuoneilmiö

Tässä on kuvaaja, jossa kuvataan maapallon ilmaston lämpenemistä todella suurella haarukalla eli 65 miljoonan aikaskaalalla eli ns. kenotsoonisella aikakaudella - aikaa dinosaurusten jälkeen.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kenotsooinen_maailmankausi#/media/File:65_Myr_Climate_Change.png

Tässä näemme kuinka elämme nyt huomattavasti kylmempää aikakautta verrattuna aikaan entiseen.

Summasummarum. Ilmaston lämpeneminen tai kasvihuoneilmiö ei ole minkäänlainen uhka tai ongelma. Maapallo ei ole tuhoutumassa. Puhumattakaan siitä, että joku pieni Suomi voisi mitenkään vaikuttaa mihinkään ilmaston lämpenemiseen. Varsinkaan hallituksen laatimat veron korukset eivät ilmaston lämpenemistä pysäytä. Sen sijaan maapallolla on paljon vakavampia ympäristöongelmia kuin ilmastonmuutos.

Pentti Linkola on sitä mieltä, että olisi hyvä jos syttyisi sotia ja ihmiset kuolisivat pois saastuttamasta maailmaa. Itse olen eri mieltä. Minun mielestäni Suomen ei kuuluisi mennä sotiin tapattamaan itseään, vaan tehdä päinvastoin eli lisääntyä. Suomen tulee ottaa agendakseen Suur-Suomi.

Tuossa yksi laskeskeli, että nykyteknologia mahdollistaisi sen, että yksinään Helsinki kykenisi tuottamaan koko Suomelle ns. leivän suuhun eli tuottamaan peruselinkeinon eli pystyisi elättämään koko Suomen.

Suomi on suhteellisen iso maa, joka on harvaan asuttu. Näin ollen tarvitsemme ja pystymme kasvattamaan väkimäärämme. Täällä voisi asua ihan hyvin yhtä paljon asukkaista kuin saman kokoisessa maassa Saksassa eli yli 80 miljoonaa asukasta.

Suomen yhteiskunnan ongelma on alhainen syntyvyys, pieni väkimäärä, isot välimatkat ja sairas ikärakenne, jossa yli 60-vuotiaita on enemmän kuin 20-30-vuotiaita. Tähän tarvitaan korjaus. Suomi kiitää nousuun, kun Suomi aloittaa 5-lapsen politiikan. Jokaisella perheellä tulee olla vähintää 5 lasta ja mielummin enemmän. Maapallo pitää täyttää suomalaisilla.

En mene keinoihin sen enempää, ettei tästä tule liian pitkä juttu, mutta sanon sen, että sitten kun Suomessa on vähintää 80 miljoonaa asukasta, leviäminen ei jää tähän. Seuraavaksi Suomen on valloitettava avaruus.

Näin alkuun Perussuomalaiset on hyvä vaihtoehto tulevissa eduskuntavaaleissa.

2

395

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 80miljoonaa

      Ilman muuta hyvä idea saada heti tänne 75 milj maahanmuuttajaa 5,5 milj suomalaisen elätettäväksi ainakin aluksi.Loistava suunnitelma!!!!

    • Suomen.puolesta

      Muistakaa katsoa myös filmi, miten vaikutat Suomen asioihin. Ole sankari ja ilmesty vaalipaikalle huomenna, ellet ole jo käynyt ennakkoääntäsi antamassa.

      https://www.youtube.com/watch?v=Nu90KSLDqM8

      Siinä kyseltiin, oletko ollut tietämättömänä kuplassasi tähän asti? Nyt voit tajuta mistä on kyse ja mennä äänestämään puoluetta, joka korjaa turvallisuustilanteemme ja vähentää valtion menoja.
      Väestönkasvu ei saa tulla vain maahanmuuttajilta, vaan kantasuomalaisten on oltava aktiivisia myös tässä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      78
      5884
    2. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      109
      4263
    3. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      111
      3680
    4. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      123
      3052
    5. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      74
      2606
    6. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      164
      2432
    7. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      120
      2150
    8. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      47
      1888
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1605
    10. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      3
      1584
    Aihe