Halla-ahon kirkkoslaavin opinnot ei luo työpaikkoja

TurhapuronJalanjäljillä

eikä työllistänyt kunnolla edes Halla-ahoa. Ylikoulutettu ja alipalkattu viisumivirkailija Ukrainan Kiovassa ja Helsingin yliopistolla pätkätyöllistettynä - Ei vakuuta. Soini tarjosi Halla-aholle vihreän oksan Perussuomalaisten tuella. Pääkaupunkiseudulla tiedetään yleisesti, että vieraissa kulkija, puolisonsa pettäjä, asuu anoppinsa omistamassa asunnossa Helsingin kalleimmasta kaupunginosassa.

10

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laudatur

      Olisi edes opiskellut latinaa. Se on sentään läntisen sivilisaation peruskiviä.

      Mutta sen sijaan hän opiskeli jotain bysanttilaista dädää, josta ei voi vahingossakaan olla mitään käytännöllistä hyötyä.

      • Heh_teräviä_havaintoja

        Pari puoluejohtajaa jotka ovat opiskelleet Helsingin yliopistossa:

        Jussi Halla-aho
        Puolue: Perussuomalaiset
        Koulutus: filosofian tohtori (2006)

        Pekka Haavisto
        Puolue: Vihreä liitto
        Koulutus: ylioppilas (1976)

        Kannattaa siis opiskella ettei jää ylioppilaana "roikkumaan" puoluehommiin loppuiäksi :-)


    • oppimaton

      Kysynpähän vain montako työpaikkaa mielipiteenne on tuonut tai että omat opintonne?
      Ja ne työpaikat, opiskelu, kenen tahansa luo työpaikkoja opettajille ym.

      • PettiHyväntekijänsä

        Kirkkoslaavi ei ole tämän päivän puhuttu kieli. Yhtä pihalla myös Halla-aho - analysoi, saivartelee, kikkailee, parjaa muita. Söi ja haukkuu Soinin pelastavan käden. Yritti ensin Vihreitä huonolla menestyksellä. Perussuomalaisten perustajan käden kautta sai leveän leivän, jota nauttii Suomen EU-edustajana Brysselissä vielä vähän aikaa. Sitten loppuu duunit. Kansanedustajan paikka on pelastus, ja pelastus näyttää jo varmalta.


      • suksuk
        PettiHyväntekijänsä kirjoitti:

        Kirkkoslaavi ei ole tämän päivän puhuttu kieli. Yhtä pihalla myös Halla-aho - analysoi, saivartelee, kikkailee, parjaa muita. Söi ja haukkuu Soinin pelastavan käden. Yritti ensin Vihreitä huonolla menestyksellä. Perussuomalaisten perustajan käden kautta sai leveän leivän, jota nauttii Suomen EU-edustajana Brysselissä vielä vähän aikaa. Sitten loppuu duunit. Kansanedustajan paikka on pelastus, ja pelastus näyttää jo varmalta.

        Halla-aho ei ole ainakaan vielä kussut kenenkään silmään sillä että on opetellut kirkkoslaavia .
        Silmäänkusijat ovat orpo, sipilä, soini ja nyt on nousemassa rinne kreikan velkoineen. muistan tuon miten puollusti korkoja kreikalta suomeen, no paljonko tuli?
        Se mitä ilmastonmuutokseen tulee, olisi parempi että siellä missä on lämmintä vaikkakin niukemmat olosuhteet, siellä ihmiset muuttaa ilmastoa vähemmän kuluttamalla kuin tulemalla tänne kylmään maahan. Mikäli tuo ilmastonmuutos on ihmisistä kiinni. Sähköpyörässä käytetään kaivosmineraaleja tai mitä on kännykkänne, tietokoneenne ynnä muuta. Kaikkihan perustuu kuluttamiseen, sekö on ilmastonmuutos. Haluatte kai pyllistelyuskonnon, niin sitä pitää!
        Ja brysslihän saa haistaa pitkät paskat, se tie ey:ssä on tuhon tie, Tanskassa, Ruotsissa, Norjassa ja Islannissa on oma valuutta ja pärjäävät mainiosti, suomalaisilla ei.
        Islantilaiset pisti konnat linnaan korjatessaa velkojaan, suomalaiset antavat kunniamerkin suurille rosvoille! Eero rantala on hyvä esimerkki, puhdisti E-liikkeen säästöt, Ulf sunqvist toinen, sai miljoonat anteeksi joka sos.dem politiikkaa. Kommunistit kaatuivat liiketoimiinsa.
        Kokoomus lisää välillisiä veroja, myy omaisuutta ulkomaille, vihreä ylioppilasa haavisto myi omaisuutta carunalle. Urpilaisen jutan verkkosukat ehkä menettelee, voi olla parasta tuolta sosialistien puolelta.


    • EiSanatVaanTeot

      Turhapuro kaappasi persujen puheenjohtajuuden ja lähti EU-meppinä Brysseliin luxus-lomalle.
      Brysselissä on paremmat edut, joten tuleeko uusinta?

    • Kohta on slaavit kirkossa kun venäläiset tulloo...

      • konokon

        olisi parempi että vasurit menivät viemään vinkkelitossuja pyllystelyuskontojen maahan, siinäpä heille oiva toimi


    • VitutusVasurinVitutus

      VitutusVasureitako taas vituttaa ... VVV

    • Halla-aho aloitti yliopistolla ruotsin opinnoot innokkana. Hän ajautui politiikkaan vahingossa. Tällöin hän tapasi RKP:n naiskansanedustajia. Tämän järkyttävän kokemuksen jälkeen hän meni tapaamaan viehättävää naisystävää ja poltti ruotsin kirjan Hän havaitsi, että on turha opiskella ruotsia, jos haluaa tavata viehättäviä naisia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      198
      1519
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      944
    3. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      931
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      816
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      720
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      719
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      338
      671
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      664
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      646
    Aihe