Halla-ahon kirkkoslaavin opinnot ei luo työpaikkoja

TurhapuronJalanjäljillä

eikä työllistänyt kunnolla edes Halla-ahoa. Ylikoulutettu ja alipalkattu viisumivirkailija Ukrainan Kiovassa ja Helsingin yliopistolla pätkätyöllistettynä - Ei vakuuta. Soini tarjosi Halla-aholle vihreän oksan Perussuomalaisten tuella. Pääkaupunkiseudulla tiedetään yleisesti, että vieraissa kulkija, puolisonsa pettäjä, asuu anoppinsa omistamassa asunnossa Helsingin kalleimmasta kaupunginosassa.

10

258

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laudatur

      Olisi edes opiskellut latinaa. Se on sentään läntisen sivilisaation peruskiviä.

      Mutta sen sijaan hän opiskeli jotain bysanttilaista dädää, josta ei voi vahingossakaan olla mitään käytännöllistä hyötyä.

      • Heh_teräviä_havaintoja

        Pari puoluejohtajaa jotka ovat opiskelleet Helsingin yliopistossa:

        Jussi Halla-aho
        Puolue: Perussuomalaiset
        Koulutus: filosofian tohtori (2006)

        Pekka Haavisto
        Puolue: Vihreä liitto
        Koulutus: ylioppilas (1976)

        Kannattaa siis opiskella ettei jää ylioppilaana "roikkumaan" puoluehommiin loppuiäksi :-)


    • oppimaton

      Kysynpähän vain montako työpaikkaa mielipiteenne on tuonut tai että omat opintonne?
      Ja ne työpaikat, opiskelu, kenen tahansa luo työpaikkoja opettajille ym.

      • PettiHyväntekijänsä

        Kirkkoslaavi ei ole tämän päivän puhuttu kieli. Yhtä pihalla myös Halla-aho - analysoi, saivartelee, kikkailee, parjaa muita. Söi ja haukkuu Soinin pelastavan käden. Yritti ensin Vihreitä huonolla menestyksellä. Perussuomalaisten perustajan käden kautta sai leveän leivän, jota nauttii Suomen EU-edustajana Brysselissä vielä vähän aikaa. Sitten loppuu duunit. Kansanedustajan paikka on pelastus, ja pelastus näyttää jo varmalta.


      • suksuk
        PettiHyväntekijänsä kirjoitti:

        Kirkkoslaavi ei ole tämän päivän puhuttu kieli. Yhtä pihalla myös Halla-aho - analysoi, saivartelee, kikkailee, parjaa muita. Söi ja haukkuu Soinin pelastavan käden. Yritti ensin Vihreitä huonolla menestyksellä. Perussuomalaisten perustajan käden kautta sai leveän leivän, jota nauttii Suomen EU-edustajana Brysselissä vielä vähän aikaa. Sitten loppuu duunit. Kansanedustajan paikka on pelastus, ja pelastus näyttää jo varmalta.

        Halla-aho ei ole ainakaan vielä kussut kenenkään silmään sillä että on opetellut kirkkoslaavia .
        Silmäänkusijat ovat orpo, sipilä, soini ja nyt on nousemassa rinne kreikan velkoineen. muistan tuon miten puollusti korkoja kreikalta suomeen, no paljonko tuli?
        Se mitä ilmastonmuutokseen tulee, olisi parempi että siellä missä on lämmintä vaikkakin niukemmat olosuhteet, siellä ihmiset muuttaa ilmastoa vähemmän kuluttamalla kuin tulemalla tänne kylmään maahan. Mikäli tuo ilmastonmuutos on ihmisistä kiinni. Sähköpyörässä käytetään kaivosmineraaleja tai mitä on kännykkänne, tietokoneenne ynnä muuta. Kaikkihan perustuu kuluttamiseen, sekö on ilmastonmuutos. Haluatte kai pyllistelyuskonnon, niin sitä pitää!
        Ja brysslihän saa haistaa pitkät paskat, se tie ey:ssä on tuhon tie, Tanskassa, Ruotsissa, Norjassa ja Islannissa on oma valuutta ja pärjäävät mainiosti, suomalaisilla ei.
        Islantilaiset pisti konnat linnaan korjatessaa velkojaan, suomalaiset antavat kunniamerkin suurille rosvoille! Eero rantala on hyvä esimerkki, puhdisti E-liikkeen säästöt, Ulf sunqvist toinen, sai miljoonat anteeksi joka sos.dem politiikkaa. Kommunistit kaatuivat liiketoimiinsa.
        Kokoomus lisää välillisiä veroja, myy omaisuutta ulkomaille, vihreä ylioppilasa haavisto myi omaisuutta carunalle. Urpilaisen jutan verkkosukat ehkä menettelee, voi olla parasta tuolta sosialistien puolelta.


    • EiSanatVaanTeot

      Turhapuro kaappasi persujen puheenjohtajuuden ja lähti EU-meppinä Brysseliin luxus-lomalle.
      Brysselissä on paremmat edut, joten tuleeko uusinta?

    • Kohta on slaavit kirkossa kun venäläiset tulloo...

      • konokon

        olisi parempi että vasurit menivät viemään vinkkelitossuja pyllystelyuskontojen maahan, siinäpä heille oiva toimi


    • VitutusVasurinVitutus

      VitutusVasureitako taas vituttaa ... VVV

    • Halla-aho aloitti yliopistolla ruotsin opinnoot innokkana. Hän ajautui politiikkaan vahingossa. Tällöin hän tapasi RKP:n naiskansanedustajia. Tämän järkyttävän kokemuksen jälkeen hän meni tapaamaan viehättävää naisystävää ja poltti ruotsin kirjan Hän havaitsi, että on turha opiskella ruotsia, jos haluaa tavata viehättäviä naisia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1602
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      648
      1039
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      77
      721
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      716
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      32
      712
    Aihe