Penis herkkä?

ollakovaikoeikö

Miksi aina sanotaan, että penis on jotenkin hullun herkkä... hirveen kauanhan sitä saa jyystää ja imeä, niin että käy ihan urheilusuorituksesta eikä siihen touhuun aina viitsi ryhtyäkään edes leikillään, koska on niin kova urakka sitten edessä... vai onko vika jotenkin mussa en tiedä.. mut jos ite naisena oon kiihottunu, niin saan orgasmin käsin kiihottamalla alta minuutissa.. onko klitta kuitenkin herkempi? Eikä kyllä haittaa vaikka lähiaikoina olisi saanut edellisen orkun...

7

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pallit-herkät-

      Kyllä ne kivekset on miehen herkin kohta, vaikka jotkut näyttävät jopa ottavan iskuja niihin. Näkee usein esim. hauskoissa videoissa, kuinka vähäinen isku aiheuttaa kipua, eikä se johdu penikseen osumisesta, vaan peniksen kautta kiveksiin kohdistuu isku.

    • Janussiva

      Omasta kokemuksesta kertoisin, että "herkkä" on ja ei, riippuu tilanteesta. Naisen ottaessa suuhun menee vaikka kuinka kauan eikä laukeamisesta tietoakaan. Samoin silloin kun nainen on päällä ja tekee "työt", aikaa menee vaikka kuinka ja laukeaminen täysin hallinnassa. Sitten kun itse käy painamaan, montaa työntöä ei tarvi kun lähtee.

      • Ollakovaikoeikö

        Miksi? :) Ois kiva kuulla...


      • Janussiva
        Ollakovaikoeikö kirjoitti:

        Miksi? :) Ois kiva kuulla...

        Vaikea sanoa kun en tiedä itsekkään mistä se johtuu. Naisen ollessa ohjaksissa, sitä jotenkin vaan rentoutuu ja ehtii enemmän nauttimaan. Oma suoritus taas on suorittamista ja saatettava nopeasti loppuun. Arvailuksi meni, mutta jotain ehkä tuollaista. Mainittakoon vielä, että naisen käsittelyssä saan itsekin enemmän. Olen varmaan huono rakastaja, mutta hyvä seksilelu naiselle?


    • Ollakovaikoeikö

      Klitan kohdalla ei myöskään haittaa ettei saa suoraa kosketusta, orkku tulee jo vähänlaisella painelulla vaikka vaatekerrosten läpi.

    • Anonyymi

      Juu, samaa mieltä klitoriksesta. Minulla tulee orgasmi jopa alle puolessa minuutissa kun pyörittelen, vaatekerrokset ei tahtia haitanne :-) Kunpa saisikin orgasmin yhdynnässä-edes joskus mutta ei ole vielä sitä päivää tullut vaikka olisin kuinka kiihoittunut. Epäilen ettei koko emätin orgasmi, siis mies liikuu pelkästään edes takaisin sisällä ja nainen saa orgasmin..?. Ei ymmärrä asiaa, tuntuu miltein keksityltä jutulta. Olen aina ollut erittäin seksuaalinen ja kokeillut kaikenlaista mutta niinsanottua emätinorgasmia (siis edestaas mies sisällä ja siinä se) en ole ikinä saanut. Aina pitää olla klitoris mukana.

      • Anonyymi

        Saisinpa noin herkästi laukeavan typyn joskus kasvoilleni istumaan ; )
        Jos yksi orkku noin nopeaan,mitä olisikaan pidempi nuoletus’sessio’ sauvan kanssa ko. asennossa...?
        Nuoleva53umHesasta


    Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      59
      798
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      773
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      46
      650
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      213
      588
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      42
      543
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      52
      526
    7. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      523
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      506
    9. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      82
      483
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      37
      480
    Aihe