Torjukaa vegaaninen feminismi!!

https://www.iltalehti.fi/eduskuntavaalit-2019/a/e46aeae0-3734-45d2-817f-866f5e0e8b58


Antti Rinne on kääntänyt takkinsa ilmastonmmutoksen, lihansyönnin ja energiapolitiikan suhteen.
Antti on enemmän feministi ja vegaani, kuin Vihreät tahi Feministit. Antilla on huippuälykäs vaimo Heta, joka näyttää määräävän SDP:n linjan Antti Lindtmanin tilanne on aivan vastaava.

SDP:n johtajien vaimot ovat lähteneet moraaliposeeraamaan monessa asiassa ja puolue on nykyisin etääntynyt tavallisen palkanansaitsija miehen kiellettyyn marginaaliin. Tästä asiasta kirjoitta jopa Washington Post. Suomalaiset on asetettu naurettavaan valoon. Mies joutuu äänestämään Perussuomalaisia, jos haluaa jatkossakin syödä hampurilaisensa tai lihapullansa. Aikovatko demarimiehet siirtyä kukkakaalipirtelöiden imijiksi.

https://www.iltalehti.fi/eduskuntavaalit-2019/a/e46aeae0-3734-45d2-817f-866f5e0e8b58

Demarit eivät myöskään kannata viinejä kauppoihin, koska Anttien vaimot haluavat kieltää miehiltään alkoholin. Rinne ei saa kotiin olutta viedä tuskin toinenkaan Antti.

Sunnutaina onkin syytä lähteä hampurilaiselle ja oluelle, kun on käynyt äänestämässä Perussuomalaista. Perussuomalaiset tarjoavat myös mahtavia naisia eduskuntaan!!!!

1

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Isänmaanveli

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/arvostettu-talouslehti-financial-times-ruotii-perussuomalaisten-nousua-suomen-populistit-keraavat-suosiota-ymparistovastaisuudella/7363778?cmp=mtvuutiset_mtvuutiset_muu_online_suomi24_convert_jatkuva_uusimmat_468x400#gs.5co4ue

      Lehti on Financial Times! Samaa mieltä, että Antit demareiden johdossa ovat vaimojen viestin viejiä.
      Kannattaa muistaa, että rinnallae työhön tuotu ulkomaalaistyöntekijä toimii palkkojen alentajana. Suomalainen joutuu myös työnohjaajaksi ilman lisäkorvausta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1402
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      781
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      657
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      605
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      599
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe