https://www.iltalehti.fi/eduskuntavaalit-2019/a/e46aeae0-3734-45d2-817f-866f5e0e8b58
Antti Rinne on kääntänyt takkinsa ilmastonmmutoksen, lihansyönnin ja energiapolitiikan suhteen.
Antti on enemmän feministi ja vegaani, kuin Vihreät tahi Feministit. Antilla on huippuälykäs vaimo Heta, joka näyttää määräävän SDP:n linjan Antti Lindtmanin tilanne on aivan vastaava.
SDP:n johtajien vaimot ovat lähteneet moraaliposeeraamaan monessa asiassa ja puolue on nykyisin etääntynyt tavallisen palkanansaitsija miehen kiellettyyn marginaaliin. Tästä asiasta kirjoitta jopa Washington Post. Suomalaiset on asetettu naurettavaan valoon. Mies joutuu äänestämään Perussuomalaisia, jos haluaa jatkossakin syödä hampurilaisensa tai lihapullansa. Aikovatko demarimiehet siirtyä kukkakaalipirtelöiden imijiksi.
https://www.iltalehti.fi/eduskuntavaalit-2019/a/e46aeae0-3734-45d2-817f-866f5e0e8b58
Demarit eivät myöskään kannata viinejä kauppoihin, koska Anttien vaimot haluavat kieltää miehiltään alkoholin. Rinne ei saa kotiin olutta viedä tuskin toinenkaan Antti.
Sunnutaina onkin syytä lähteä hampurilaiselle ja oluelle, kun on käynyt äänestämässä Perussuomalaista. Perussuomalaiset tarjoavat myös mahtavia naisia eduskuntaan!!!!
Torjukaa vegaaninen feminismi!!
1
60
Vastaukset
- Isänmaanveli
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/arvostettu-talouslehti-financial-times-ruotii-perussuomalaisten-nousua-suomen-populistit-keraavat-suosiota-ymparistovastaisuudella/7363778?cmp=mtvuutiset_mtvuutiset_muu_online_suomi24_convert_jatkuva_uusimmat_468x400#gs.5co4ue
Lehti on Financial Times! Samaa mieltä, että Antit demareiden johdossa ovat vaimojen viestin viejiä.
Kannattaa muistaa, että rinnallae työhön tuotu ulkomaalaistyöntekijä toimii palkkojen alentajana. Suomalainen joutuu myös työnohjaajaksi ilman lisäkorvausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1001753- 591150
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4401117- 1701043
- 58821
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän130804- 84753
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä47741- 51708
- 57671
