niitä vielä saa. Ja sitten aamulla äänestämään. Kannattaa kuskata niitäkin joilla ei omaa autoa tai muuta kyytiä äänestyspaikoille ole. Hyvä saada tulossa huomiseksi koko maahan. Äänestää rätkäytetään perussuomalaiset ykköseksi.
Nyt tankit täyteen naftaa ja bensaa kun
ParasPuolueonPerusS
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hyvä saada tulossa huomiseksi koko maahan
Sää.
Olen osani tehny. Minua epäilyttää äänten laskenta pikkukunnissa. Mahtaako niissä olla riittävästi oikeamielisä ja rehtejä henkilöitä. Ei tästä ole kauan kuin löydettiin jonkun talon vintiltä kadonneita äänestykupongela. Aikaisemmin kepulaiset järjestivät mielellään ilmaisia bussikyydityksiä vaaliuurnille ja sehän osoitti vaan hyvää tahtoa vai mitä. Kotiäänestyskin hoituu maaseudulla ongelmitta, päin vastoin kuin yksityisessä hoitokodissa, ja aina kuoreen tulee oikea numero, mikäli oikea henkilö on valvomassa ja tarvittaessa kirjoittamassa numeron vuoteen vieressä. Paljon on mälsää tässä maassa.
Härmästä ex taksari kepu kertoi että ennen vietiin vanhuksia väkisellä äänestyspaikoille. Nyt hänkin oli suivaantunut pakolaishyyssäykseen ja aikoi äänestää perussuomalaisia.
Äänestän kyllä, mutta vain persuja vastaan. En halua nykyistä enempää rikollisia eduskuntaan.
Nythän siellä on käsilaukkuvaras, kirkonryöstäjä, saunassa asuja, alkoholisti jne. Huomisissa vaaleissa sinne pyrkii myös raiskari.
Persut, hiukan rikollisempi puolue.
Mutta joo, onhan se persun tekemä raiskaus jotenkin parempi raiskaus!