Huomenna äänestämään vasemmistoa komrads

Komrads aatteenveljet. Huomenna voimme jälleen vaikuttaa että neuvostohenki säilyy suomessa ja kasvaa. Kun äänestämme oikein saamme jatkossakin nähdä köyhtyvän aatteen kansan ostavan halpamerkkiämme rakasta itäauto skodaa. Komrads on tullut aika sivaltaa tulevaisuutta. Huomenna uurnille käsi punaisella sydämmellä. Kommunismin puolesta ystävä.
21<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Ajan vain Volkkarilla, sen syntyhistorian loisteessa kelpaa paistella.
Lopeta saastuttaminen senkin epäpunikki. Missä on varastettu mummo konkelisi?

Äänestä

samalla voi käydä tampereelle avattavasta tokmannista hakemassa ilmaisen ämpärin, tuo skodailijoitten rakastama kotitarve väline.

1Äänestä

Meidän perheessä äänestetään Kommunistista Työväenpuoluetta.

Äänestä

Parasta mennä kävellen että punainen viiva tulee vedettyä. Pahat kelit mennä uurnille skootalla.

Äänestä

Skodan omistaja tuskin on porvari vaikka kuinka haluaisi, yyteet voi tulla ajankohtaiseksi?

Äänestä
  • skoda perheen arki pyörii kelan ja toimeentulotuki luukun välillä.

    1Äänestä

  • skädäm_ kirjoitti:

    skoda perheen arki pyörii kelan ja toimeentulotuki luukun välillä.

    Mites porvari tienaa muuten, kuin puhumisella?

    Äänestä

Lauantai-ilta, eikä röllillä mitään muuta tekemistä?

Äänestä

Kommunistihan se skodisti, Skoda venäläinen kaalivankkuri? Länsimielinen haukkuu tästä syystä Skodaa ja Tsekkiä?

Mutta mietitään nyt ihan aikuisten oikeesti: Itä-Eurooppa vapautui, Neuvostoliitto kaatui, Tsekki suuntasi länteen ja liittyi EU:n
sekä Natoon. Skoda Volkswagen-konserniin. Skoda menestyy ja tekee tuotantoennätyksiä.

Ketä se harmittaa ja ketkä levittävät disinformaatiota vaikuttaakseen Euroopan yhtenäisyyteen?

Lapsellinen väite, eihän kukaan nyt sentään yhdestä automerkistä tee trollauksen aihetta? No, saako joku naurut jatkuvasti venäläisestä Skodasta, koska auto on suosittu ja se on ollut joskus huonolaatuinen sosialistisen Neuvostoliiton komentaman suunnitelemattomuustalouden tekele?

Äänestä
  • En tiennytkään, että Tsekki "siirtyi" idästä länteen. Mitä sieniä sä oikein vedät?

    Äänestä

Mukava lähteä vaimon kanssa äänestämään skoodalla huomenna. Antin joukuetta ,mites porvarit kun se rökäle tappio on tulossa.Piti itse niinistö vetää vaaleihin ja saada puolue nousuun.Mutta orpon takin kääntö.Naurattaa jopa persut näytti ..Ajavan skodalla.vink vink.

Äänestä
  • Joo skodalla vaimon kans äänestämään lähdetään..ei ääntä vasemmalle kuitenkaan..

    Äänestä

Polttoaineveroa korotettava kolminkertaiseksi ja lentovero otettava käyttöön. Auton hankintavero pois. Vanhojen saastuttavien autojen käyttöveroon kova korotus.

Äänestä
  • Kuka tuosta hyötyisi??

    1Äänestä

  • JihuuMitäÄlykköjä kirjoitti:

    Kuka tuosta hyötyisi??

    Ilmasto. Kun vanhat rotiskot paalataan, niin sillä saadaan joukkoliikenne kehittymään siellä takamailla.

    Äänestä

Tässäkin ketjussa ei voi puhua sivistyneestä tai koulutetusta keskustelijat ja aloituksesta. Toyota Hönöt kuuluvat näemmä siihen alempaan luokkaan ja ovat lisäksi kovin kateellisia.

Äänestä

Eipä skoda kiinnosta merkkinä ollenkaan,sillä eihän se ole edes auto.Ajan paljon ennemmin 10-vuotiaalla 2-litraisella 300000 km ajetulla bensa Avensiksella kuin uudella skoda-merkkisellä kikottimella.

1Äänestä
  • No ei kukaan täysjärkinen mene myöntämään, että ajaa 10v vanhalla Tojolla.

    Äänestä

Siis persuja äänestämään!

Äänestä

Päivin ja öin. Täällä häiriköin.

Äänestä

Sinne sujahti meikäläisen ääni vahvasti itään päin!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Skodakuski kirjoitti:

Komrads aatteenveljet. Huomenna voimme jälleen vaikuttaa että neuvostohenki säilyy suomessa ja kasvaa. Kun äänestämme oikein saamme jatkossakin nähdä köyhtyvän aatteen kansan ostavan halpamerkkiämme rakasta itäauto skodaa. Komrads on tullut aika sivaltaa tulevaisuutta. Huomenna uurnille käsi punaisella sydämmellä. Kommunismin puolesta ystävä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu