Windows 10 Pro. Mikä mättää, kun Ylen Areenaa ja kotimaisia radiokanavia ei pysty kuuntelemaan? Youtubesta näkyy ja kuuluu ainakin jotakin. Firefoxin asetuksista en löytänyt ratkaisua. Edgee en käytä.
Kuuluu ja näkyy valikoidusti?
8
126
Vastaukset
- exBersel
Sinulla on todennäköisesti joku ghostery, no-script tai vastaava lisäosa selaimessa, joka estää median toistamisen. Jokin ilmainen-VPN-palvelu voi myös aiheuttaa ongelmia.
Kyseiset palvelut toimivat Win10 Edge ja Win10 Firefox -yhdistelmissä ongelmitta.- ihmepelle
kato valehtelija iski heti :D
- Anonyymi
Avaus ongelma kuulostaa ihan w10 lagaamiselta.
- copypaste
Onneksi Chromebookit toimii! ilmainen CrosOver ajaa windows ohjelmia, Crome ajaa omia ja android ohjelmia ja Chrome os ajaa linux (deb) ohjelmia kun valisee asetuksista tuen. joten ohjelmatarjonta on aivan valtava!
Monin verroin windowsia suurempi! Eli toi oli trollausta etttä joutusi muka luopuun!
Mutta tietysti kannataa katsoa mikä on se oma mieltymys.
Kannattaako maksaa vai valita ilmainen ja jopa parempi.
Avoimmen lähdekoodin ohjelmat ei vakoile, kuin USA maksulliset.
Chromebook siis hyvin MONIPUOLINE!!! Kun ostat riittävän tehokkaan, vähintään sen PM5000 tai tehokkaamman.
Windows on kokoajan vähenevä.
http://gs.statcounter.com/os-market-share/desktop/sweden/#monthly-200901-201904 - olenhuomannut
W10 paska järjestelmä
- paskinselain
Ebge ei ainakaan toimi
- Anonyymi
Makuasia. Miten se muuten liittyy asiaan, kun aloittaja nimenomaan sanoi, ettei käytä Edgeä?
- ainajotainongelmaa
en ole tavannut kaikinpuolin toimivaa windows kymmentä koskaan!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914300Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va295934SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545495Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3014349HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394097"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1003654Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63582Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223548Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632635Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931428