Moi. Sain kaverilta korjattavaksi Samsung J6-kännyn (käyttis Nougat), jossa oli näyttö ja kamera hajalla. Tilasin Kiinasta uuden näytön (Tft) ja kameran, sain ne vaivalla kiinni ja toimimaan. Näyttö toimi, kamera ei, joten tilasin uuden kamerakomponentin. Jossain välissä känny onnistui lataamaan Oreon (tai jonkin päivityksen Oreoon, joka lopetti kosketusnäytön reagoinnin, vaikka näyttö syttyykin, en pääse aloitusruutua pidemmälle (käyttökielen valinta, koska känny palautettu tehdasasetuksiin ), ja nyt näyttö ei toimi, tai siis ei reagoi kosketukseen millään lailla. Kokeilin kaikenlaista, ja jostain löysin tiedon, että Oreo ja/tai J6 ei salli kuin Amoled-näytön. Sellaista ei oikein noin vanhaan laitteeseen kannata tilata, kun känny ei muutenkaan ole mitenkään priimakunnossa, edes uusilla osilla. Eli:
1) Onko kukaan saanut Samsung J6:ta toimimaan tft-näytöllä?
2) Voiko Oreon peruuttaa Nougatiin? Jos voi, mistä löytää Nougat´n? Verkosta en löydä kuin 8.0.
3) Jotain muuta, mitä kannattaisi kokeilla? Anything goes, nyt on verkonpaino.
Kiitos!
Samsung J6 uusi näyttö/downgradaaminen 7.0?
NoTechGenius
2
212
Vastaukset
- paskaalaatua
Made in China.
- Anonyymi
Että semmoista vilunkia meinasit? Oikeastaan hyvä ettei halvat paskanäytöt Samsung puhelimissa toimi vaan pitää olla alkuperäinen S- Amoled näyttö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 682560
- 612506
- 681742
- 211522
- 201470
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91410- 151332
- 381193
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81137- 251066