USA:n naiskiekkoilijat näyttävät itärajamme takaisen kehitysmaan maatuskoille kuinka jääkiekkoa pelataan.
Tilanne toisessa erässä jo 6-0 USA:lle.
Mahtavaa että USA nöyryyttää ryss...ä
Go USA go
Hyvä USA mahtavaa peliä
4
135
Vastaukset
- IloinenMutMyösSurullinen
Ihan samaa mieltä täällä ollaan. Kyllä oli niin ilo katsoa sitä kun USA höykyytti Venäjää!
Koko ajan oli mulla usko että Suomen naiset VOITTAA Kanadan ja pääsevät finaaliin! Ja sitä Suomen peliä Kanadaa vastaan vasta olikin sitten suorastaan ILO katsella! Aivan LOISTAVAA peliä.
Ja niin oli kyllä sitten SUURI ILO NAUTTIA myös Suomen naisten taidosta, vahvuudesta ja energiasta myös finaalissa USAta vastaan! Olin aivan varma siitäkin että SUOMI VOITTAA KULTAA!
Mutta mikä ihmeen tuomaritouhu tai ketkä ketkut (onko joku maksanut jollekin väärästä tuomiosta?!) siihen tuli estämään sitä ja eivät hyväksyneet selvää maalia?!
Käsittämätöntä ja täysin törkeää epärehellistä touhua! Ja muka jotain urheiluhenkeä -höpö höpö!
Nyt pitää saada Oikeutta Suomen naisjääkiekkoilijoille jotka oikeesti TAISTELIVAT täysillä ja taidokkaasti täysin ansioin itsensä VOITTOON! KULTAMITALI KUULUU SUOMEN NAISILLE!- WaiWai
Älä valehtele, olet usamunan lutkuttaja ja oikeasti nautit miten usa tuomaripelillä nöyryytti naisleijonia.
Tiedätkös, venäläistuomari olisi aivan oikein hyväksynyt selvän maalin.
- Mettimaika
Maailmanmestaruuskisat? Kolome maata, voi pyhä jyssäys. Oli se hyvä ettei Suomen akat voittanu. Nyt ei tarvii viinnaa juuva muuta kun suruun. Jos oisivat voittanu, niin parin viikon ryyppyputkihan siitä olis seurauksena hirmusenhuudon ja räkä poskella kiroilun kans.
- Simplisimplisitas
Ironia on älykkäiden laji! Näin se vaan on, emme ikinä pääse tästä naapruuden kirouksesta. Ja suuri ja mahtava Trumpliitto jyrää, jos ei tankein, niin ns. tuomareiden voimin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837