Suuri hillotolppa on kaatunut!

Vulcan

Nyt on petturikatraan ruvettava reippaasti työnhakuun!
Onnea vaan!

7

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äänestäjienhalveksivat

      Minulle yllätys, että sininen puolue lakkautetaan lähipäivinä. Luultavasti Lindström peruu ehdokkuutensa eurovaaleissa. Samoin epäilen, että Soini ei lähde ehdolle eurovaaleissa. Ehdokkaat tiedossa 18.4. Nyt tärkeää, että sinisiä ei oteta perussuomalaisiin. He eivät ole luotettavia. He ovat vain omalla asiallaan. He halveksivat äänestäjiä. Ääni kelpaisi mutta se on sitten siinä.

      • EiPaluutaPerusS

        Jos perussuomalaiset rupeavat ottamaan sinisiä takaisin perussuomalaisiin kaiken tämän jälkeen, niin se on perussuomalaisten loppu.


      • ps.toimisto

        Huomenta, hyvään kysymykseen lyhyt vastaus, eivät pääse ikinä takaisin perussuomalaisiin, se portti on suljettu ikuisesti.


    • sinnemenivain

      Sininen kupla on haihtunut avaruuteen, josta se ei koskaan palaa.

    • goodbyforever

      Siinä se nyt nähtiin millaisella mandaatilla hallituksessa istuivat .

    • yksi.sydän

      Eurovaalit on myös ohi näiltä kansaa pettäneiltä sinisiltä, kansa kertoi totuuden vaaleissa, demokratia palasi suomeen takaisin.

    • Hillotolppa-kaatui

      Kansan tuomio on karu. Tuntuu jopa LYNKKAUKSELTA.

      Mitä opimme tästä. Luikurit pois politiikasta.

      Hillotolppa meni nurin niin että helähti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7086
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe