Hyvä sähkötupakka?

help42143

Olisiko jollain suosituksia, esimerkkejä tms. perushyvistä sähkösavukkeista? Kivijalkaliikkeet ovat kaukana, joten olisi hyvä tietää etukäteen, mitä olen hakemassa. Tavoitteena siis olisi suht hyvä akunkesto ja höyryn määrä keskiverto. Käytössä on ollut Aspire Pockex, joten tästä ns. yksi aste parempaan olisi tavoitteena.

5

2049

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mentooli

      Viro, mehupojat.

    • Anonyymi

      https://www.sciencealert.com/a-single-vape-could-mess-with-your-blood-vessels-even-without-any-nicotine?perpetual=yes&limitstart=1

      Tuon englanninkielisen jutun mukaan hyvää sähkötupakkaa ei ole lainkaan. Pelkkä hörystyneen mauste- tms. litkun henkäisy sähkötupakasta saa kehossa, verisuonissa, kummallisia muutoksia aikaan, siis ilman nikotiiniakin.

      Jo muutama vuosi sitten sähkötupakkin arveltiin aiheuttavan sairaalloista keuhkomuutosta, jotain popcornikeuhkoa. Kyllä paras olisi vaan pyrkiä eroon kaikista tupakkituotteista!

      • Anonyymi

        Olet siis tupakan kannalla enemmän?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet siis tupakan kannalla enemmän?

        En ole tupakan kannalla lainkaan. Itse en käytä tupakkatuotteita, mutta kuvittelisin nikotiinilaastareiden nikotiinipurukumin olevan vähiten haitallisia nikotiinituotteita.

        Mielestäni tupakasta kannattaa hankkiutua eroon jonkunmoisten epämukavuuksien ja ponnistelujenkin hinnalla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En ole tupakan kannalla lainkaan. Itse en käytä tupakkatuotteita, mutta kuvittelisin nikotiinilaastareiden nikotiinipurukumin olevan vähiten haitallisia nikotiinituotteita.

        Mielestäni tupakasta kannattaa hankkiutua eroon jonkunmoisten epämukavuuksien ja ponnistelujenkin hinnalla.

        Kuvittelulla ja todellisuudella on iso ero, ei ole vähemmän vaan enemmän haitallisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      107
      6894
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4421
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      48
      3786
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3502
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3478
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      187
      3419
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2939
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2644
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      46
      2491
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1844
    Aihe