Ku sitä ei näkynyt YLE:n vaalivalvojaisissa.
Olisihan hänen pitänyt olla antamassa kommentti siitä
miksi kepu sai kansalta tuomion.
Piiloutumalla ei vaaleja voiteta
Missä Väykkä Luuraa!!!!!!!!????????????
11
87
Vastaukset
- Töymeis
Väykyn "parasta ennen" päivämäärä on jo mennyt. Männä viikolla olin seuraamassa hesarin sanomatalossa puolueiden puheenjohtajille järjestettyä vaalikeskustelua, jossa Väyrynenkin oli mukana. Mies oli aika lailla poissaolevan oloinen - ei montaakaan puheenvuoroa käyttänyt. Vähän yritti urputtaa EU:sta ja eurosta. Kukaan ei siihen virkkanut mitään.
- Töymeis
Syynä oli tällä kertaa mediapelin puute. Väykky sai varsin niukasti huomiota. Ja se Väykyn nato -tv mainos oli aivan älytön.
- no.ei.kuollut
Paavo veti kalsarikännit Katajanokalla vaalivalvojaisissa. YLE ei hienotunteisuuttaan kuvannut örveltävää Paavoa, joka hoki, että nyt vitutukseen kuolee.
- Vänkyrä-Väyrynen
Pate ei päässyt eduskuntaan.
- Loppulukema
Paavon ura on nyt paketoitu tähän.
Ei tule takaisin enää.- Puavo_perskeles
Äläpä sano. On edessä eurovaalia, kunnallisvaalia ja presidenttivaalia. Kyllä se vaalien edellä aina pomppaa esiin kuin kumiukko niin kauan kuin henki pihisee. Menestys sitten on eri asia.
- Eiriitäenää
Puavo_perskeles kirjoitti:
Äläpä sano. On edessä eurovaalia, kunnallisvaalia ja presidenttivaalia. Kyllä se vaalien edellä aina pomppaa esiin kuin kumiukko niin kauan kuin henki pihisee. Menestys sitten on eri asia.
Äänimäärä 1200, piti olla 13500 vähintään.
- paavo-ei.ymmärrä
Eiriitäenää kirjoitti:
Äänimäärä 1200, piti olla 13500 vähintään.
Kovan onnen paavo ei ymmärrä koska olisi pitänyt jo lopettaa
Kaikella on aikansa ja paikkansa - Commendante
Puavo_perskeles kirjoitti:
Äläpä sano. On edessä eurovaalia, kunnallisvaalia ja presidenttivaalia. Kyllä se vaalien edellä aina pomppaa esiin kuin kumiukko niin kauan kuin henki pihisee. Menestys sitten on eri asia.
"Äläpä sano. On edessä eurovaalia, kunnallisvaalia.....". Voihan se näinkin olla. Kumminkin hommaa voi epäillä. Paavolla on taipumusta riitaantua kutakuinkin kaikkien hänen kanssaan yhteistyötä tehneiden kanssa. Kaikki vaalikamppaniat vaativat koko lailla rahaa - sitä ei Paavolle taida enää tulla määrättömästi. Moni potentiaalinen rahoittaja voi tehdä todennäköisyyslaskelmia - ja tulla siihen lopputulokseen, että rahan heittäminen Kankkulan kaivoon on parempi sijoituskohde kuin Paavo. Paavon ongelma on myös em. riitaantuminen suunnilleen kaikkien entisten puolue- ym. tovereidensa kanssa. Yksin on vaikea päästä mihinkään.
- kaikkloppuu
Kaikki loppuu aikanaan, poliitikon urakin.
- Anonyymi
Yle ei päästänyt Väyrystä televisioon. Syrji muutenkin Tähtiliikettä räikeällä tavalla. Nöyristyttävää oli se, että Väyrynen olisi kelvannut vain pienpuolueitten tenttiin. Eihän nyt herran isä Väyrynen sinne mene. Onhan hän sentään Suomen kuuluisin ja kokenein poliitikko. Kaikki muut vasta-alkajia ja noviiseja, kun joukossa sitten on pitkän linjan konkaripoliitikko ja vieläpä tohtori! Aivan liian nöyristyttävää olisi ollut mennä sinne! Väyrynen teki aivatten oikein, ettei mennyt.
Vaalivalavojaisissa Väyrynen ei saanut näkymisalaa! VÄrynen halutaan kaikin poulin plokata pois ja koko tätiliike laittaa pimetoon kaikilta. Valtaelitti pelkää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311031
- 545278
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452483- 312169
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131741Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421604Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311280Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351216Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s6956Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo98952