Metsaruuppi

Ny saa sitten jännittää työntekijät metsäruupilla kuinka käy kun keisari RINNE panee kaiken verolle.
3133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuudentoista vuoden oikeistovetoisen hallitusten tekemiä parempiosaisten myönnytyksiä ja mm. verohelpotuksia sitten pantiin oikein keisari Rinne korjaamaan.

Ulkomaan velkakin on vain kasvanut vaikka niin piti sitä vähentää, SSSipiläkin neljän miljardin leikkaukset vei sisämarkkinoilta tuloja siis niin parturit kuin jukujukumaat menettivät , taxit touhusta tuli fiasko kun oikein oijotaan noita sääntöjä niin ihmisen elämä helpottui, helpottuiko
1990 luvulta asti on helpotettu rikkaiden riskien ottamista, siis piti niin investoida ja tehdä suurta mutta mutta sijotukset menikin arvopapereihin, asuntoihin, kasvukeskusten kiinteistöihin eikä mitenkään paljon kotimaisen työn ja tulevaisuuden investointeihin eli tuottavaa työhön niihin paljon puhuttuihin riskeihin ei massia , vain varmat nakit poimittiin ja hetimullekaikki-politiikka toimii ja tuo kokoomukselle ääniä, kovasti lyhytnäköistä mutta toimii.,

Äänestä

Mutta ei kai kukaan metsäruupilta äänestänyt demareita? Oma vika sitte.

Äänestä
  • Niin kun tähän asti on oltu niin oikeistolaista tai jopa persuja kun on vähän enempi tullut tiliä kuin muilla se hävettää , duunari on duunari eikä melkein kokoomuslainen, ei siihen riitä pelkät palkkatulot pitää olla perinteet, perinnöt, maat, mannut ja osingot, osakkeet, sekä vihata veroja.

    Ja kun viimeksi katselin kyläympäristöni palkkatuloja olin siinä tosi vahvaveronmaksaja kun näillä naapureilla muilla oli kyllä kaikki komeemmat talot ja tavarat, autot , menopelit ralliin asti ja mökit, mönkijät mutta palkka tuloja ei juuri olleenkkaan niin eihän ole siitä maksaa verojakaan, että mitä huolta heillä verojen lisääntymisestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Finalcountdown kirjoitti:

Ny saa sitten jännittää työntekijät metsäruupilla kuinka käy kun keisari RINNE panee kaiken verolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu