Hevosen jonka kanssa kauppareissun voisi käydä n.12km ja kevyitä kantamuksia kantelemaan , ehkäpä vaeltamaankin kesällä.
Mitä tuollainen hevonen maksaa?
90kg matkustaja eikä hevosenkaan mikään edustushevonen tarvitse olla , äkänen ei tartte olla :D
Olen suunnitellut auton hommaamista ja moottoripyöränkin mutta jotenkin alkaa ne siirtymään pois hevosen tieltä...ekologisempaa.
Mistäköhän löytäisin?
9
80
Vastaukset
- Kasiro
Mikä tahansa hevonen pystyy vastaamaan noihin vaatimuksiin. Katsele netistä myytäviä hevosia ja kiinnitä huomiota liikennevarmuuteen.
- Kasiro
Sieltä myynti-ilmoituksista ilmenee myös hinnat. Hinnat lähtee n. 1000:sta ylöspäin mutta halvin ei ole välttämättä se paras mahdollinen, usein esim. jalkavikainen myydään teurashintaan mutta ei sillä ostajakaan mitään tee. Ota joku hevosista tietävä mukaan jos et itse ole sellainen. Ja tekstistä päätellen et ole.
Kiitos , taitaa olla seuraava suunta lähimmälle hevostallille ottaan vähän oppia alkeista :)
- Kasiro
Ja p. s. Hevosia myydään ympäri Suomea, joten ei voi sanoa mistä halvimmat löytyy.
- Anonyymi
toivon että tä oli vaan joku vitsi...
- Anonyymi
jos olit tosissas niin et voi todellakaan hankkia hevosta
taas menis yks hevonen teuraaks turhaan kun et pystyis pitämään sitäTilat löytyy ja kapasiteettia , ainoa on että oppia hiukan käydä ottamassa.
Hevosia on ollut iät ja ajat joka toisella jampalla joten jos luulet harrastustasi jotenkin uniikiksi niin turha luulo...jos teuraaksi viet hevosesi huonon kohtelun takia niin älä sitä minun niskoilleni kaada , kiitos.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1428006
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t424529törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/494127Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4212128Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi811860- 351508
- 321497
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2001343En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k151218Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt331197