Siniset heti tekemään työpaikkahakemuksia?

Joko jo tällä viikolla kelkasta pudotetut Siniset joutuvat lähettämään ensimmäisen työpaikkahakemuksen?
Vai laitetaanko ne ensin karenssiin kun ovat saanet kenkää, työnantaja (kansa) nakkasi pihalle.
577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jari Lindström voisi aloittaa heti aktiivimalli kakkosesta. Hakemuksia väsäämään vaan! Hyvä että pääsee testaamaan ihan käytännössä aikaansaannoksiaan.

Äänestä

Pitäis laittaa karenssiin koska potkut oli itse aiheutetut

Äänestä

Kuinkas nopeasti piti ilmoittautua työttömäksi, kun saa potkut tai työt loppuu? Eikö se ole edellytys myös saada sopeutumisrahaa?
Pääseekö Niinistö Saab konevalmistajalle, kytky pesti, kun meni hyväksymään hävittäjä tarjouksen?

Äänestä
  • Pääsee sinne pihatöihin, lakaisemaan niitä. Talon sisäpuolella pitää olla luotettavampi, petturit eivät sitä ole.

    Äänestä

Jeps karenssi olisi ainut oikeudenmukainen toimenpide. Selkeät potkut työnantajalta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


HetiköJo kirjoitti:

Joko jo tällä viikolla kelkasta pudotetut Siniset joutuvat lähettämään ensimmäisen työpaikkahakemuksen?
Vai laitetaanko ne ensin karenssiin kun ovat saanet kenkää, työnantaja (kansa) nakkasi pihalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu