Kaikki kitukunnat haluavat uusia veronmaksajia ja keksivät vetovoimaa. Tässä paras: "Parainen voisi miltei pyrkiä olemaan suomenruotsalaisen hiihdon pääkaupunki" kirjoittaa Tom Simola kolumnissaan "Paraisten on löydettävä uusi vaihde" Paraisten Kuulutuksissa 14.2.2019.
Nimimerkki Ihmetellä täytyy repii samassa mediassa aiheesta huumoria 10.4.19:
"Nyt täytyi kyllä naurahtaa ääneen. Olen kolmekymppinen akateemisesti koulutettu kaupunkilainen ja pohdin vaihtoehtoa Turun keskustassa asumiselle (siten löysin tämänkin artikkelin). Vai että suomenruotsalaisen hiihdon pääkaupunki!
Ihanko niitä kokonaista kolmea uutta asukasta tavoittelette, joita kiinnostaa suomenruotsalainen hiihto? Mitä jos vaikka parannettaisiin lapsiperheiden palveluita, bussiyhteyksiä Turkuun tai alennettaisiin kunnallisveroa? Ai ei? No keskitytään sitten suomenruotsalaiseen hiihtoon."
Pargas - suomenruotsalaisen hiihdon pääkaupunki
PargasKalkkis
0
124
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 943562
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442927Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742396- 612338
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512301Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1172267Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212163Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202127- 1162078
- 621984