😊👓👜eli Mikko Mallikkaassa sanottiin että ei olisi yhtä hauskaa jos syntymäpäivä olisi joka päivä. Samantapainen arkipäiväistyminen koskee jokapäiväistä elämää nyt kun kaupatkin on auki jokaisena päivänä. Työssä käyvillä siivouksetkin tapahtuvat silloin kun on aikaa eli useimmilla viikonloppuisin. Olen huomannut, että sunnuntait tuntuvat paljon kivemmilta kun rytmittää puuhansa niin, että sunnuntaina on lepopäivä 😀
Albert Åbergissa
10
63
Vastaukset
Ja vielä Mikko Mallikas on lastenkirja jos joku ei tiedä!
- Anonyymi
Hämeen Farkuista ei ainaka sulle rekistereitä tehä.
Eikä kylä mitään muutakaan. ;)
T.Tj Päivä päivältä ymmärrän näitä palautteita vähemmän. Aloitukseni ja minun kanssa niillä ei ole mitään tekemistä!
- Anonyymi
Se on varmaan forwardannu ne suoraan Kimille. ;)
Anonyymi kirjoitti:
Se on varmaan forwardannu ne suoraan Kimille. ;)
Vaikka kaikki epämääräiset henkilöt kirjoittavat anonyymi nimimerkillä ( sius ne jotka eivät USKALLA sanoa asipitaan suoraan) niin se ei tarkoita etteikö kirjpittajaa saisi selville. Kaikki kirjoitukset jäävät tänne muistiin, joten jonkunlaista järkevää harkintaa voisi suorittaa kun kirjoittaa tuntemattomille ihmisille.
- Anonyymi
Ootko lounas Mikko?🤔
Lounas.ajatus nimimerkin rekisteröin kun huomasin että käyttämääni nimimerkkiä käytti kai tietämättään joku muukin. Nimimerkin rekisteröiminen ei ole muuttanut minua mieheksi. Merkin valinta perustuu siihen, että yleensä aloituksessani on joku ajatus ja kirjoitan lounasaikaan. Minun tarinassani lounasajalla on muutenkin merkitystä koska olen käynyt Hänen kanssaan lounaalla Sellossa.
- Anonyymi
Se on Alfons Åberg. https://sv.wikipedia.org/wiki/Alfons_Åberg
No niinpäs onkin. Sentään muistin alkukirjaimen ja sukunimen oikein vaikka on jo yli 20v siitä kun kirjaa luin!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501479
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15573ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m156472Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44462- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402
