Yhteiskunnan tuilla elävät

Oletteko hölmöjä kun äänestitte persuja, nehän haluaa leikata sos.turva menoja kaikilta. Ei sen puoleen, sopii mulle kyllä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niin, miksi pitää elättää vasemmisto ym viherloisia? Kuinka kauan Kela järjelmä kestää?

Äänestä

"Oletteko hölmöjä kun äänestitte persuja, nehän haluaa leikata sos.turva menoja kaikilta. Ei sen puoleen, sopii mulle kyllä."

Tottakai sopii. Vihervasemmiston kannatuspohja ja siten koko toimintahan perustuu siihen että mahdollisimman monella menee huonosti.

Siksipä pitää saada maahamme uutta kurjalistoa Vihervasemmiston toimintaa ja sen puolue-elättejä ruokkimaan:
https://www.suomenuutiset.fi/maahanmuutto-lisaa-eriarvoisuutta-kasvattaa-kurjalistoa-vasemmiston-vaalikarjaksi/

Äänestä
  • Mä jo menin katsomaan uutista neutraalein silmin,mutta päätoimittaja Dick Erixon ruotsidemokraattien Samtiden-lehdessä olikin kirjoittaja.
    Ja Suomen Uutisetkin oli persulehti. Joku neutraali taho olisi parempi refe.

    Kuka tahansa voi hakea juttuja eri puolueiden lehdistä ja linkata ne tänne. Ei kovin validia.

    Puolueellisella taholla on aina kiihotustarkoitus. Oli se sitten vasen, oikea, persu, kristillinen mikä tahansa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mä jo menin katsomaan uutista neutraalein silmin,mutta päätoimittaja Dick Erixon ruotsidemokraattien Samtiden-lehdessä olikin kirjoittaja.
    Ja Suomen Uutisetkin oli persulehti. Joku neutraali taho olisi parempi refe.

    Kuka tahansa voi hakea juttuja eri puolueiden lehdistä ja linkata ne tänne. Ei kovin validia.

    Puolueellisella taholla on aina kiihotustarkoitus. Oli se sitten vasen, oikea, persu, kristillinen mikä tahansa.

    "Puolueellisella taholla on aina kiihotustarkoitus."

    Tavallaan ymmärrän tuon ajatuksesi taustalla, mutta en nyt ihan käyttäisi noita sanoja...

    Äänestä

Perussuomalaiset oli mukana hyväksymässä Sipilän hallitusohjelmaa, onko se vaikeata ymmärtää.Ja nyt luottamus palasi vaaleissa, että kyll on suomessa rikkaita miltä voi edelleenkin leikata........

Äänestä

Eihän persut politiikasta mitään ymmärrä, mamu asioita vaan jankuttavat. Moni työtön persuja äänestänyt ampui nyt omaan jalkaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oletteko hölmöjä kun äänestitte persuja, nehän haluaa leikata sos.turva menoja kaikilta. Ei sen puoleen, sopii mulle kyllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu