Timo ei jatka.
Kaikki on annettu, tankki on tyhjä.
https://demokraatti.fi/mina-lahden-politiikasta-timo-soini-ei-asetu-ehdolle-eurovaaleissa/
JYSÄHTI UUTIS JYTKY!!!!!!!!!!!!
15
122
Vastaukset
- Anonyymi
Miten jatkaa,kun ääniä ei tipu luopiolle..
- Anonyymi
En jaksa VALAHDELLA ennnää.
- Anonyymi
Ei enää maksettuja sutkauksia
Ei yhtään mitään - takki on tyhjä
- Anonyymi
Kyllä Soinia harmittaa nyt kovasti.
Halla-ahon Persuilla yli 538700 äänen jytky. - Anonyymi
Soinille Audin takapenkki oli vaarallinen paikka, jossa unohtui vaalilupaukset. Missä EU siellä ongelma, toistelee Soini eikä lähtenyt ehdokkaaksi, koska ei ole enää kannatusta.
- Anonyymi
Soini kertoi että viimeisiä hetkiä tehdään ulkoministerinä, eli Audin takapenkin jouset ovat jatkossa kevyemmällä koetuksella.
Timo Soini, ei enää toimi. Siihen sammui johtotähti. Maisteri jätkä kävelemään lähti.
Voittoon nousi Halla-aho, Tammen Terho oli laho.
Suutariksi jäi laukaus Jussi Niinistön, hänkin on tästä lähin hyödytön.
Minne häipyi elo Simonin, haihtui tuki luopion.- Anonyymi
Kerrassaan erinomaista tilanteen summailua!
- Anonyymi
Kyse on Suomen edustuksellisuudesta Europalamentissa . Puolue joka ei ole sanut yhtään edustuspaikkaa eduskunnassa ei oel kelvollinen edustamaan maatamme Eu:ssa ,sillä sen jäsenet ei edusta parlamenttimekantoja vähäisesäkään määrin .Ihmetyttää jo ylipäätänsä ehdokkaita asetettaisiin edustuksellisen parlamentin ulkopuolelta ,sillä kyse on kansakunnan edutamisesta ei kansanedustajaksi halkemisesta jolloin ehdokas asetelu on mahollista myös puolueiden ulkopuoliselta taholta. Eu :hun edustuksen valinta on kuitenkin hieman toinen asia ja tuolloin on oltva jo kansan mandaatti edustaa valiolloisella tasolla kansaa jotta voi edustaa maataan ,maan ulkopuolisessa päätäntäelimessä.
https://yle.fi/uutiset/3-10745799
Ehdokaslistan tulisi myös kuvastaa edustuksellisen parlamenttimme puolueiden paikajakoa ,jotta kansan äänestyksen tulos heijatuisi europarlamentin paikkajakoon Suomen edustuksessa,demokratian hengessä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/timo-soinin-uran-kaanteet-poikkeuksellisia-suomen-historiassa-tassa-on-kiivetty-todella-korkean-huipun-paalle-ja-sitten-pudottu-ennatyksellisen-syvaan-alhoon/7371232?cmp=mtvuutiset_mtvuutiset_muu_online_suomi24_convert_jatkuva_uusimmat_468x400#gs.6iitzk
Tervetuloa Iivisniemen ompeluseuraan omat puikot ja langat mukaan.- Anonyymi
Erinomaista että tämä liero takinkääntäjä lopettaa, ansiot politiikassa olemattomat. Tiesi varmaan jo ministeriksi ryhtyessään että ura tulee loppumaan, piti kiinni hillotolpastaan loppuun saakka ja upotti suohon joukon uskonveljiään eikä lähtenyt EU-vaaleihin ehdolle kun näki kannatuksen olevan 0.
- Anonyymi
Ei tullut Timolle tilipäivää. Aika nöyryyttävä tyyli lopettaa ura politiikassa. Soinin perikunnalle jäi käteen täysin suohon ajettu kapinapuolue, vailla ensimmäistäkään kansanedustajaa. Ei mitään tulevaisuutta. Ei sinistä, eikä edes ruskealla kielellä saatua. Kaiken lisäksi kyseiset loikkarit ovat vielä pitkään yleisen pilkan aiheena.
- Anonyymi
Ehti kuitenkin luoda ison haitakkeen järkevään poliittiseen päätöksentekoon Suomessa - nykypersut. Siinä keskeisin elämäntyö.
- Anonyymi
Mitäs järkevää muuta ovat saaneet aikaan? Aktiivimalli? Kiky? Turvapaikkaturismin salliminen ja korostaminen asuntoja lupailemalla?
- Anonyymi
Soinin viimeinen jytky saattoi olla ruskea,pääosin eläinperäisen jätteen muodostama, pahanhajuinen jööti, jonka hän ihan itse pukkasi tapansa mukaan, jo valmiiksi, tai ainaisesti nurin käännettyihin pöksyihinsä silloin, kun Sinisten nolla-luokan vaalitulos konkretisoitui hänelle. Urbaanilegenda ei kerro sitä, onko Timo Soini huutanut tuon lähes kliimaksin hetken aikana: "Nyt tuli Jytky", tai "Tänään on tilipäivä". Käytettiinkö kenties "hillotolppa" - ilmaisua silloin kun hillonomainen ruskea kulta virtasi pitkin lahjetta? Nämä kaikki ovat suuria kysymysksiä aivan oikeasti. Olisi poliittisesta historiasta kiinnostuneena henkilönä aidosti kiinnostavaa tietää kyseisen herran tuntemukset ja fyysiset reaktiot, kun hän sai tietää, että kaikki hillotolpat olivat luhistuneet... iäksi!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 707063
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on666950Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1495583Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist534678En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204109Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53760- 313347
- 373298
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris802823Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402289