Kuka puheenjojhtajaksi?

Annika Saarikko liene vahvoilla. Hän täyttää nykyisen Suomen keskustan "normit".
Hänellä on hyvät näytöt toimia Päävatulaatori Juha Sipilän älyttömänä, siis täysin käskettävänä pikkuballerinana.
Normien purkutalkoot menivät hyvin. Valvonta, siis viranomaisvalvonnan A. Saarikko pystyi Juha Sipilän ohjeiden mukaisesti lopettamaan lähes kokonaan. Hoitokodeissa tarkastuskäynneissä löytyi todella juuri sitä mitä Annika Saarikon ja hänen suuren käskijänsä Juha Sipilä, todella halusi tapahtuvan, mutta ei kenenkään ulkopuolisen näkevän. Ensimmäisellä kerralla yhdestä "Hoitokodista" löytyi 7, siis seitsemän vakavaa aliravitsemusta kärsivää potilasta.
'He eivät saaneet edes tätä ala-arvoista "puhdasta suomalaista ruokaa", kunnollisesta puhumattakaan.
Yksi vainaja oli ollut noin kolme viikkoa lattialla, hän sairasti diabetesta.
Vielä seuraava kausi Sipilän - Saarikon komennon mukaan, niin olisivat elävät ja kuolevat ja vielä elossa olevat samassa karsinassa kuten Anttilan sukutilan siat.
NÄIN TOIMII MAALAISLIITTO.

4

132

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • osmium1

      Lisään vielä, että Maakuntauudistus olisi käytännössä lopettanut koko ympäristönsuojelun valvonnan, kuten Sipilän Saraikon "omavalvonta" lopetti tai todella kovalla kädellä vähensi valvovien viranomaisten mahdollisuuksia toimia lain määräävällä tavalla Hoitokodeissa.
      Näin toimii Maalaisliitto ja Hoitokodeissa ovat elävät, kuolevat ja kuolleet kuten Anttilan sukutilalla samassa karsinassa .
      Se on tietysti Maalaisliiton, Keskustapuolueen, Suomen keskustan (mikä milloinkin on tämän rosvojoukon nimi) ikuinen haave ja korkein tavoite.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      51
      1333
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      18
      1043
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      987
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      683
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      678
    6. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      470
    7. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      451
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      450
    9. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      439
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      423
    Aihe