Annika Saarikko liene vahvoilla. Hän täyttää nykyisen Suomen keskustan "normit".
Hänellä on hyvät näytöt toimia Päävatulaatori Juha Sipilän älyttömänä, siis täysin käskettävänä pikkuballerinana.
Normien purkutalkoot menivät hyvin. Valvonta, siis viranomaisvalvonnan A. Saarikko pystyi Juha Sipilän ohjeiden mukaisesti lopettamaan lähes kokonaan. Hoitokodeissa tarkastuskäynneissä löytyi todella juuri sitä mitä Annika Saarikon ja hänen suuren käskijänsä Juha Sipilä, todella halusi tapahtuvan, mutta ei kenenkään ulkopuolisen näkevän. Ensimmäisellä kerralla yhdestä "Hoitokodista" löytyi 7, siis seitsemän vakavaa aliravitsemusta kärsivää potilasta.
'He eivät saaneet edes tätä ala-arvoista "puhdasta suomalaista ruokaa", kunnollisesta puhumattakaan.
Yksi vainaja oli ollut noin kolme viikkoa lattialla, hän sairasti diabetesta.
Vielä seuraava kausi Sipilän - Saarikon komennon mukaan, niin olisivat elävät ja kuolevat ja vielä elossa olevat samassa karsinassa kuten Anttilan sukutilan siat.
NÄIN TOIMII MAALAISLIITTO.
Kuka puheenjojhtajaksi?
4
67
Vastaukset
Lisään vielä, että Maakuntauudistus olisi käytännössä lopettanut koko ympäristönsuojelun valvonnan, kuten Sipilän Saraikon "omavalvonta" lopetti tai todella kovalla kädellä vähensi valvovien viranomaisten mahdollisuuksia toimia lain määräävällä tavalla Hoitokodeissa.
Näin toimii Maalaisliitto ja Hoitokodeissa ovat elävät, kuolevat ja kuolleet kuten Anttilan sukutilalla samassa karsinassa .
Se on tietysti Maalaisliiton, Keskustapuolueen, Suomen keskustan (mikä milloinkin on tämän rosvojoukon nimi) ikuinen haave ja korkein tavoite.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 162356
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70897Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135828- 45821
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130673