Kiivas torstai.. Katson napakymppiä telkusta, yksin. En tiedä miksi kun en yleensä edes katso sitä? Mietin suakin aika paljon. Kaipaan seuraasi, vaikka sitten sitä mykkää...
Olispa joku keino löytää sut ja päästä ylpeydestä yli. Olla vaiks ällösöpökin sitten.
Olispa joku keino löytää sut ja päästä ylpeydestä yli. Olla vaiks ällösöpökin sitten.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Etkö tiedä hänen numeroaan tai asuinpaikkaansa?
En tiedä.. Huoh. Lähden nukkumaan. Pitkää perjantaita tulossa.
T. aloittaja
Ei ed. Harmittaa että alkaa juomat loppumaan mut silti haluisin kyllä sut tänne nyt.
Ei yksinolemisessa ole mitään vikaa. Itse ajattelen olevani loppuelämäni ajan yksin tai sitten kun vuosien päästä lopetan työnteon katselen löytyiskö ikäistäni kaveria, mutta mitään pakkoa siihen ei ole.
Mutta tämä ylläpidon uusinta järjestelmiin eli kaikki voivat anonyymeneinä kirjoitella on aika hyväkin, poistaa rekisteröityneiden valtaa paljon, josta ovat vihaisia.
Sinänsä on hyvinkin Allerin politiikan tapaista, kannattaa sananvapautta, sensuurit kirjoituksissa tietystikin kai ovat voimassa.
Vapaammin voi kirjoitella... tuli mieleen että Aller voisi laittaa tuohon tilalle jonkun mainoksen, ei häiritsisi kai ketään, missä nyt lukee: Moi! Mahtavataa, että olet täällä.... mainos siihen tilalle sitten vain.
Katsellen "napanuoraa" eli "napakymppiä" ja kun jos elämän työt on tehty ja elämä toistaiseksi suunniteltu kohtuullisesti että pärjäilee hengissä, silloin voi rentoutua joskus välillä.
Napanuora ja Onnenpyörijä ovat huvittavia ohjelmia, syystä: kilpailijat ovat huvittavia koomisia hahmoja.
Mä en oo kovin mykkä ees ainakaan mä...Kyl mä luulen että vois löytäkin jos vain haluat.
Minä olen mykkä vielä kauan, koska en etsi ketään elämääni. Työ tulee olemaan tärkeämpää vielä monen vuoden ajan.
Ok no mä en ole henkilö joka on esteenä kenenkään tavoitteille ja tarkoituksille yms. Oon hereillä ja ymmärrän joten ei hätä.
Onneks voi tommosii äänettömii yhtiömiehiiki karttaa, ja mielellään todella kaukaa.
Sähän et ajattelekkaan ku omaa napaas. Paljoks siit löytyyki jo lyijyä? ;)
Aika hauska juttu kun näin amerikkalaisten KKK:n sivuilta että Soldiers of Odin oli pyytänyt apua heiltä, mutta: denied, syystä että niin vähäpätöinen tuo teidän väittelynne :D
Harvoin kyllä nykyään katson noiden juttuja, mutta hassua sinänsä tuollainenkin sanonta :D
Olisi aika hauskaa kun Halla-Ahon ministeristö sisältäisi vain jotain KKK-lohikäärmeitä tai sen tittelisiä äärioikeistolaisia :D
Tai jotain Paatero Tuska-Muikkuja, Hullu Mies Hulkkoja tai Baby Björnejä. ;)
Montakohan liiketunnistinta tarvittas vaihtaa koko Eduskunta? ;)