Loton_Plussaaja

Anonyymi

No kyllähän se on syytä plussata, sen kerran kun sitä lottoa pelaa.
Kyllähän se harmittaisi jos numerot osuisi kohdalleen, eikä olisi plussannut.
Vaan täytyyhän sen plussanumeronkin osua,
ei sitä muuten rahoja 5 kertaisena saa.

10

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ethän sä voi tietää, olisiko plussausnumero osunut.
      Jos et plussaa, eihän sun kuponkiin tulostu plussausnumeroitakaan.

      • Anonyymi

        Voi hyvänen aika, onko tuossa aloitusviestissä jotain epäselvää? Ainakin vastaus on omituinen.


      • Anonyymi

        Sun kommentti se vasta omituinen onkin...


    • Anonyymi

      Harvoin laitan plussan 1 €:n riviin, kerran 10:ssä vuodessa tulee 4 oikein.

    • Anonyymi

      Muistakaa laittaa myös kaikki tai ei mitään pelin onnenapina, se nelinkertaistaa veikkauksen voitot. Tehdään hyvää yhdessä tieteelle taiteelle ja kansanterveydelle. Niin ja tiedä vaikka Sipilä tarvis kohta suosion laskettua johtajan hommia.

    • Anonyymi

      Harvoin jos koskaan loton plussasta on hyötyä, en ainakaan ole nähnyt tilastoja jossa plus voitot ilmoitetaan. Veikkaus voittaa kyllä..

    • Anonyymi

      Oikealla plusnumerolla voittaa viisi euroa, kun rivillä ei ole muuta voittoa. Eli, jos voitan 3 1 1(varsinaiset numerot lisänumero plussanumero) niin en saa plussanumerosta hyötyä ja voitto vain 2€

      Ei siis mitään järkeä plussata, ellei satu osumaan isompiin voittoluokkiin, plussatessa useammat rivit ilman voittoa syövät tuonkin voiton nopeasti(0,50€/rivi)

    • Anonyymi

      Nyt torstaina mainostetaan telkkarissa Lottoa eikä Eurojackpottia, joka arvotaan huomenna.
      Suomen aijempi hieno menestys Ejpotissa on mahdollisesti vähentänyt muiden maiden osallistumista aikoinaan.
      Nyt muut voittavat ja täällä yritetään lisätä kuppasen loton suosiota jakamalla päävoittoja vain siinä eli lauantai Lotossa.
      Norja menestyy sekä Viking Lotossa että Ejpotissa. Jälkimmäisessä mennään Saksan ehdolla, joka pelisivujensa mukaan saa kaikilla kierroksilla Ejpotissa päävoiton lähes 50%:n todennäköisyydellä.
      Useimmat pelaavat lottoa vain päävoitto mielessään ja siihen ei plussaus vaikuta.

    • Anonyymi

      Joo, päivää ennen Ejpotin arvontaa telkkarissa mainostetaan vain lottoa.
      Ilmeisesti viime viikolla tuli liian paljon isoja voittoja Suomeen Ejpotissa, muut maat ei tykkää.
      Faktaa on se, että Loton potti tuskin menee vielä jakoon.

    • Anonyymi

      Kummalla tavalla on kannattavampaa lotota: kolme tavallista riviä vai kaksi riviä Plussalla? Molemmissa tavoissa on sama hinta (3 * 1 € ja 2 * 1,50 €), mutta kummassa jää pitkässä juoksussa vähemmän häviölle?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      150
      1434
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      57
      843
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      41
      801
    4. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      49
      708
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      85
      667
    6. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      56
      628
    7. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      55
      623
    8. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      33
      614
    9. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      25
      595
    10. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      586
    Aihe