Ihmislapsi,nämä nykyajan mukavuudet ovat katoavaisia.Sinun kannattaa etsiä sitä,mikä on iankaikkista ja ottaa Jeesus vastaan omana henkilökohtaisena Vapahtajanasi.Katsos ystävä,se on niin,että taivaaseen pääsee vain Jeesuksen kautta.Mitään muuta tietä ei ole.Se on sinun elämäsi tärkein päätös,lähdetkö seuraamaan Herraa Jeesusta,Jumalan Poikaa.Panoksena iankaikkinen tulevaisuutesi.Henkilökohtainen uskon ja rukouksen yhteys Jeesukseen tuo elämänrauhan ja pelastuksen.
elämän ohjaus
paras ystävänne
5476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Koko elämäni olen harhaillut, mutta nyt sinä tulit ja näytit minulle tien! Elämäni on pelastettu! Unohdan maalliset elokuvat ja omistan elämäni uskoni levittämiseen. Kiitos että muutit huonon elämäni!
Samaa teemaa jauhettu kohta 2000 vuotta eikä synny lasta eikä paskaa. Mänttärikin on parempi kuin Jeesus.
Mitä vittua sä siellä taivaassa sittem teet, mä vaan kysyn?!?
ENSI ostetta portaat taivassee ja sit eiko siäl olla sit ko ei ol portai poiskapäin. ol siä si yksinäns vai onk siäl kettä muit ko sää itte vaa. ja mettä kaikuus niimpal naurust..
Taisi olla Pratchettin Small Gods -kirjassa jossa oli niin tulenpalava ateisti että jos se olisi tavannut jumalan, se olisi kieltänyt moisen olion päin lättyä. Ajattelin että tuossapa asenne, ja otin sen omakseni.
Eli turhaan kulutat sormiasi. Lue vaikka enemmän Raamattua, sillee ajatuksella hei. Tule takaisin kun olet opetellut ne sukuluettelot ulkoa.