elämän ohjaus

paras ystävänne

Ihmislapsi,nämä nykyajan mukavuudet ovat katoavaisia.Sinun kannattaa etsiä sitä,mikä on iankaikkista ja ottaa Jeesus vastaan omana henkilökohtaisena Vapahtajanasi.Katsos ystävä,se on niin,että taivaaseen pääsee vain Jeesuksen kautta.Mitään muuta tietä ei ole.Se on sinun elämäsi tärkein päätös,lähdetkö seuraamaan Herraa Jeesusta,Jumalan Poikaa.Panoksena iankaikkinen tulevaisuutesi.Henkilökohtainen uskon ja rukouksen yhteys Jeesukseen tuo elämänrauhan ja pelastuksen.

5

468

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • isay

      Koko elämäni olen harhaillut, mutta nyt sinä tulit ja näytit minulle tien! Elämäni on pelastettu! Unohdan maalliset elokuvat ja omistan elämäni uskoni levittämiseen. Kiitos että muutit huonon elämäni!

    • Töpsel

      Samaa teemaa jauhettu kohta 2000 vuotta eikä synny lasta eikä paskaa. Mänttärikin on parempi kuin Jeesus.

    • Zed Leppelin

      Mitä vittua sä siellä taivaassa sittem teet, mä vaan kysyn?!?

      • Hole-Lotta

        ENSI ostetta portaat taivassee ja sit eiko siäl olla sit ko ei ol portai poiskapäin. ol siä si yksinäns vai onk siäl kettä muit ko sää itte vaa. ja mettä kaikuus niimpal naurust..


    • kekkuli

      Taisi olla Pratchettin Small Gods -kirjassa jossa oli niin tulenpalava ateisti että jos se olisi tavannut jumalan, se olisi kieltänyt moisen olion päin lättyä. Ajattelin että tuossapa asenne, ja otin sen omakseni.

      Eli turhaan kulutat sormiasi. Lue vaikka enemmän Raamattua, sillee ajatuksella hei. Tule takaisin kun olet opetellut ne sukuluettelot ulkoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      307
      3015
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2343
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2033
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      119
      1806
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1729
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      66
      1359
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1233
    Aihe