Tästä cubion "halvasta" liittymästä

tipi

Mulle kävi näin: Tilasin hyvässä uskossa cubion "halvan" liittymän. Ajattelin että laskut pienentyisi mutta kävi päin vastoin. Suureni entistäkin isommiksi. Minulla oli saldoraja (40e). Tuli ensimmäinen lasku viimekuussa ja liittymä ollut minulla joulukuusta asti. Laskun suuruus oli 77e ja risat ja eräpäivä heti. Soitin laskutukseen ja sieltä sanottiin että kuukausimaksu (minulla oli se 35.pack) ei sisälly siihen saldorajaan.Sitä ei manittu missään että se ei kuulu siihen.Kuten kaikissa muissa liittymissä jossa on nämä pack-puhelut niin jos otat vaikka 35 pack:in ja siihen saldoraja 40 euroa niin laskut on silloin myös sen 40 euroa EIKÄ se 77 euroa. Joten nyt ajattelin kertoa teille että älkää ottako tätä huijausliittymää! Siitä ei tule kuin harmia ja päänsärkyä.

7

2851

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ota kotimainen tilalle

      Ja se kotimaisin on dna

      Neljä hyvää vaihtoehtoa.

      Helmi
      Ilona
      Onni
      Prepaid

      jos tykkäät puhepaketeista, ota Ilona ja saat kaupanpäälle leffaliput, maaliskuun loppuun saakka.Toki pääset kuviin, jos otat myös Helmin Tai Onnin

      • ***

        >Cubio Communications tarjoaa Suomessa asiakkailleen puhe-, internet,- ja datapalvelut. Oy Cubio Communications Ltd. on Complus Holding S.A:n 100% omistama tytäryhtiö. Complus Holding on Luxemburgissa rekisteröity telealan sijoitusyhtiö.<
        *
        Luulen, että siellä on venäläisiä töissä sen takia, että ulkomaanpuhelut on aika halpoja, erittäin Venejällä. Itse olen eestiläinen ja soitan 99551 nro:n kautta kotiin 4c/min. Olen tyytyväinen, saan puhua rauhassa.


    • Mää vaa

      No sinä kun olet noin fiksu, niin kerro milllä operaattorilla ei ole samanlainen menettely?

      Ja nettisivuilla on tuosta kyllä mainittu...

      • tipi

        Nyt saa cubio paskaa niskaan ja paljon. Eilen tuli 200e puhelinlasku ja edelleen mul oli 40e saldo. Suoraan sanottuna cubio on ihan perseestä. Soitin ja valitin tästä operaattorista ja nyt se on liemes!!


      • koskaan
        tipi kirjoitti:

        Nyt saa cubio paskaa niskaan ja paljon. Eilen tuli 200e puhelinlasku ja edelleen mul oli 40e saldo. Suoraan sanottuna cubio on ihan perseestä. Soitin ja valitin tästä operaattorista ja nyt se on liemes!!

        ajatellut että puhut puhelimessa liikkaa?


    • JoopaJoo

      Miten vähän teillä saldorajallisilla ajatus luistaa? Esim pack liittymällä pääsee pitkälle pelkillä perusominaisuuksilla mitä se sisältää.

      Jos lasku on mennyt esim. 200 euroon asti niin sillä saa tekstailla ja puhua jo aikas älyttömästi. Puhelimessa on laskuri josta voi puheluiden kestoja seurata.. Ja jos viestejä tykkää lähetellä niin kyllä pitäis pikkusen järkeä olla päässä että jos päivittäin naputtaa kymmeniä viestejä niin niistä sillon kertyy myös laskua.

      Puhelin ei ole ainakaan minulle lelu jolla tarvii aamusta iltaan leikkiä ja johon tarvitsee vielä saldorajankin hillitsemään tekemisiä, kun ei itse pysty pitämään omia sormiaan kurissa.

      • tipi

        Joo, mut mua oli veloitettu myös palveluviesteistä, mikä on mahdotonta koska kyseisellä operaattorilla ei ole mahdollista lähettää kyseisiä viestejä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      81
      2516
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2116
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      965
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      867
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      650
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      538
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      515
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      492
    Aihe