Pääsiäinen takana

😕👓👜ja ensi viikolla Vappu. Sääkin mitä mainioin. Minun päiviäni varjostaa 35 reikää joista kaksi jo pistin sormeeni sokerin mittauksen takia (5/päivä). Olen yhtä makea sisältä kuin ulkiakin 😉

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sä oot just yhtä mauton ku toi Sugar Daddys sisäpiris pyörityämä pizzanaamas.
      Päiviäski pyörittää vaan Tyksin Rannan haarakonttori.
      Otapa se Kätsy-Kalles siihen torakalkes ja painu sahaa vaik ne OMAT sormes poikki, äläkä tuu toisten tonteille ja sivuille luutimaan.
      Jenni Varmasti säilöö ne pipettiski Mielellään, ku toi oma "elämäs" alkaa selvästi olla jo ehtoopuolella..
      Me aletaan tääl lypsää 8 Milliä jostaki ai.van muualta, ku siihenkä ei Noita vertahyytäviä Satuilujas ees tarvita. ;)

      • No Hei! Oliko vähän ikävä, kun näin jälkikäteen kävit vuodattelemassa. Mulla on ollut kiirusta, niin en ole ehtinyt uutta aloitusta tekemään. Taaskaan en ymmärrä kirjoituksesi punaista lankaa joten yritin sanakirjan avulla selvittää. Mutta luovutin jo ekassa lauseessa, kun pizzanaamalle tuli seuraava selitys -enkä ole mies:
        "Mitä tarkoittaa pizzanaama: pizzanaama - mies, jonka kasvot muistuttavat pepperonipizzaa ja jonka talineritys kasvoissa on liiallinen."

        Alan tekeen nyt sellaista, joka sopii minulle kirjoittamista paremmin:
        https://youtu.be/WtcwkoXQcXw


        "


      • Jälkikäteen ilmauksella tarkoitin, että aloitukseni oli tehty eilen lounasaikaan. Minulla ei ole arpia kasvoissa. Kolmea leikkausarpea lukuunottamatta minulla on vain yksi arpi polvessa jonka olen saanut kaatuessani lapsena lasinpalan päälle.

        P.S. En "Päivystä" palstalla. Ei täällä viimeaikoina ole ollut kaunokirjallisesti tasokkaita kirjoituksia, joita kannattaisi lukea "pitkin päivää". Eikä minulla ole mitään tarvetta kirjoitella monilla nimimerkeillä. Ei rekisteröidyillä eikä "Anonyymi" nimimerkeillä. Käytän vain tätä yhtä lounas.ajatus nikkiä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      87
      3237
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      2947
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2465
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2283
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      74
      2199
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2026
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      36
      1693
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1626
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1613
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1450
    Aihe