Veto viikonlopulle

Fulham - Cardiff 2 (3,00)

Walesiläiset ovat pelanneet loistavasti viimeaikoina, mutta karmaisevat tuomariviheet ovat syöneet pisteitä. Kaikki varmasti ovat kuulleet siitä paitsiosta, jossa Chelsean Azpilicueta oli metritolkulla paitsiossa, mutta 1-1 tasoitusmaali hyväksyttiin ottelun loppuminuuteilla ja menipä Chelski vielä voittamaankin sen ottelun, jota ei tietenkään olisi tapahtunut ilman paitsiomaalia joka laittoi lumipallon vyörymään. Sitten Burnleyn vieraana Burnleyn puolustaja teki kaksi päivänselvää käsivirhettä, joista kummastakin olisi pitänyt viheltää pilkku ja toisesta meinattiinkin, mutta jostain kumman syystä tuomari pyörsi päätöksensä.

Tästä pelistä on otettava voitto, jos Cardiff meinaa nousta. Brightonilla on erittäin vaikea loppuohjelma ja eivät tule montaa pistettä enää samaan ja tämä pulestaan on Cardiffin ehkäpä helpoin jäljellä oleva peli, josta kolmen pisteen kaulaa on kurottava. Fulhamilla ei ole enää mitään panosta, vaan se on jo pudonnut. Kerroin tullee putoamaan niin kuin yleensä motivaatiojoukkueiden kertoimilla on takana.

11

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      City voitti Munan eli Liverpoolin toiveet himmenivät reilusti. Vielä toki on mahdollisuuksia kuten heti viikonloppuna vain muutaman välipäivän jälkeen pelaamaan pientä ja vittumaista, vireessä olevaa Burnelyä vastaan. Viime kaudella City jäi Turf Moorilla tasuriin. Eiköhän tälläkin kertaa tasuri tai Burnelyn voitto toteudu noin kerran viidestä.

    • Anonyymi

      Liverpool voittaa Valioliigan. Cityllä on virhe DNA:saa ja se kompuroi ratkaisevalla hetkellä - ehkä jopa päätöskierroksella.

      Terveisin Jorma (alle 45 astetta) Juoksenmaa

    • Anonyymi

      Liverpool ei voita koskaan Valioliigaa.

    • Anonyymi

      Mä pelasin West Hania joka voitti. Aika kiva 8,40 kerroin.

    • Anonyymi

      Ei tunnu UCL kiinnostavan Manua, Arsua, Chelskiä eikä Spurssia, koska voittoja nuo ottavat harvakseltaan. Manchester Shitty porskuttaa kohti mestaruutta, Paskapool kohti kakkossijaa, mutta seuraavat sijat eivät tunnu kelpaavan. Harmi, että esmer. Wolves on jäänyt niin paljon kuuden kärjestä, ettei se enää voi haastaa isompia seuroja. Spurssit varmaan selviää kolmanneksi, mutta pystyykö Arsu ohittamaan Chelskin?

    • Anonyymi

      Ei Cityn mestaruus vielä aivan varma homma ole, sillä tänään pitää hoidella sitkeä Burnley vieraissa ja seuraava matsi on kotona Leicesteria vastaan, jolla ei ole mitään panosta enää, mutta syttyy suurseuroja vastaan.

      • Anonyymi

        Brendan Rodgersille olisi nyt tarjolla Liverpoolin kannattajien keskuudessa ikuisen legendan mantteli, jos Leicester ottaisi pisteen Cityltä. Rodgers oli ihan hyvä valmentaja Anfieldilla, mutta jos hän tänä vuonna auttaa Poolin mestariksi, hänestä tulee suositumpi kuin koskaan.


    • Lumiukko jännittää vappuhulinan yhteydessä Ajaxin matsia, sillä allekirjoittanut tinttasi ennen pudotuspelivaihetta Ajaxin voittamaan 101-kertoimella ja panoksena 206 euroa (yhteensä enempää ei saanut sisään paikkoihin, jotka tarjosivat noin hyvää kerrointa) et sillei hei! Toki 80 euroa on panoksesta myyty Juventuksen kaatamisen jälkeen ja siitä sai hieman päälle 1250€, joten reilu tonni on jo voittoa tullut, mutta olisihan ylimääräinen kybätonnia mukava lisä hei!

      https://aijaa.com/iydTZA

    • Anonyymi

      Ei vittu, Ajax on oikeasti purjehtimassa UCL-finaaliin et sillei hei! Upeaa!

    • Anonyymi

      Uskomatonta, mutta totta. Finaalissa tosin Liverpool nuijii Ajaxin maanrakoon, kjäh kjäh.

    • Anonyymi

      Toivottavasti Ajaksi hoitelee tiensä finaaliin Barsseloonaa vastaan. Kyösti on tietysti hieman pettynyt, ettei Pool tule pääsemään finaaliin, mutta kyllähän se ihan hyvin pelasi Barsaa vastaan. Ainoastaan maalit jäivät puuttumaan. Barsan veskari oli aina oikein sijoittunut, tolpatkin kolisivat, mutta kun ei mene edes väkisin nussimalla sisään, niin ei mene, eipä se sen kummempaa ole. Pulinat pois, Messi on puhunut.

      Terveisin, tiedättekyllä

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1060
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe