U18 voitti Sveitsin 12-0, riittääkö USAlle

Anonyymi

Suomen nuoret pelasivat hyvän kenraaliharjoituksen pudotuspelistä. Pärjääkö tällä pelillä UHAta vastaan? Tuntuu, että hyvin käy! Tunne on täysin väärä! Nuorilla ei taaskaan ollut kaikki mukana pelissä! Aivan liian usein järki ei ollut mukana ja niin tuli otettua tyhmiä jäähyjä. USAta vastaan tämä ei riitä alkuunkaan, sillä he tekevät maalin jokaisen saadun ylivoiman aikana! Jos halutaan mennä jatkoon, on myös järki otettava mukaan kentälle ja vältettävä jäähyjä. Niiden kanssa peli on viimeinen tällä kerralla!

3

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sit riittäny, läheskään.
      Miksei?

    • Anonyymi

      ”Tämäkin Pikkuleijonien joukkue oli pullollaan tulevaisuuden tähtiä. Turnaus kuitenkin osoitti karusti, että huippuyksilöt eivät takaa menestystä arvokisoissa.” IS.

      Mun mielestä joukkuesta ei löytyny montaakaan tähteä. Kömpelön näköisiä melko isoja ukkoja oli liikaa; ei ollut sähäkkää luistelutaitoa, kykyä pitää kiekkoa ja harhautella häirittynä, eikä osattu kovin hyvin viimeistelläkään.

      • Anonyymi

        Oliko Suomella puolustajia mukana? USA pääsi pari kertaa läpi maalivahtia vastaan ja maalinhan niistäkin tuli! Mailat nousi taas liikaa, vaikka USA ei ylivoimalla saanut maaleja. Siinä meni kuitenkin aikaa, kun pelattiin alivoimalla. Suomi ei ansainnut enempää, oltiin ainakin saman verran USA:ta perässä, mitä viimeksi oltiin Sveitsiä edellä. Mutta tästä on hyvä ottaa opiksi. Tehokkaasti on pelattava, mutta mailaa ei pidä nostaa liikaa. Maila ei ole kirves, joten sillä ei pidä hakata. Joka vuosi ei voittaa mestaruutta, mutta olisihan sitä pitänyt päästä vähän lähemmäksi vastustajaa, nyt oltiin eri planeetalta valovuosia perässä. Suunta siis ylöspäin. Kyllä tässäkin joukkueessa on pelaajia, jotka joskus pyrkivät NHL:ään. Nyt tuo näyttää kyllä vähän kaukaisemmalta, jos yleensä suomalaiset kiinnostaa enää ollenkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      102
      1660
    2. Mitä tekisit jos näkisit täällä viestin joka on varmasti sulle

      Olisit siitä 100% varma.
      Ikävä
      210
      1517
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      1010
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      990
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      58
      825
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      49
      771
    7. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      765
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      36
      725
    9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      5
      712
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      54
      712
    Aihe