Olen viiskymppinen nainen ja isäni on lähes 80. Viime vuosina hänellä on tullut pakkomielle näyttää minulle penistään ja runkata minun läsnäollessa. Useimmiten hän on alasti kun menen käymään, tai jos ei ole - hän riisuu kaikki vaatteet pois. Keksii että hänen peniksessään tai kiveksissään on joku vika, mitä minun tulisi tutkia. Sekä saisiko hän tutkia minun alapäätäni. Jankuttaa kun ei seiso vaikka siemennestettä tulee. Tämä alkaa käydä minulle niin ahdistavaksi että jotain täytyisi tehdä. Hänellä ei ole dementiaa, parkinsonia eikä alzheimeria. Tiedän että moni ajattelee että miksi minä sitten menen sinne, pysyisin poissa. Sitä on halunnut auttaa. Olen käynyt hänelle kaupassa ja asioilla. Joskus isän kanssa on ihan mukava jutella. Mutta sitten taas ei. Välillä isä käyttää alkoholia diapamien kanssa välillä taas ei. Isällä oli vaikea eturauhassyöpä noin 2003 ja huomannut tässä viimeiset kymmenen vuotta kuinka paljon hän on muuttunut niin henkisesti kuin fyysisesti, syöpähoito vaikutti hänen hermostoon niin että se tuhosi osan mikä alkaa nyt viedä isän jalat alta. Kysyisin onko mitään hormooni hoitoa millä hänen pakkomiellettä seksistä saisi korjattua, hän kärsii siitä psyykkisesti ja fyysisesti. Sekä onko kellään muulla vastaavia kokemuksia. Kiitos.
Isän seksuaalinen ahdistelu
2
440
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tuo ihan yleistä ole, mutta ei ihan tavattoman harvinaistakaan. Palvelutaloissa on paljon muistisairaita, sekä miehiä että naisia, jotka masturboivat taukoamatta. Mietipä 80-vuotiasta höppänää mummoa, joka hinkkaa tavaraansa johonkin taukoamatta.
- Anonyymi
Mä aina ajatellutkin mitenkä hoitajat kestää näitä. Mä jouduin omassa työssäni kestämään ja kuuntelemaan heitä ihan tarpeeksi - vaikka osaa mottasin halolla päähän että sain tehdä työni rauhassa.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
Eikös se mene niin että Jumala loi maailman ihmisille eikä päinvastoin
joten saatana yrittää vääristää ja jota nyt vouhotetaan??? https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/bovaer-tutkimuksissa-88444- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367