Olipa huonoa tekstiä

Anonyymi

Totuus Harry Quebertin tapauksesta oli ehdottomasti huonointa tekstiä mitä olen lukenut. Sietämättömän huonosti kirjoitettu. Luin 70 sivua. Kuka tahansa kirjoittaisi samanlaista tekstiä. Joel Dickerillä ei ole minkäänlaista kirjallista lahjakkuutta. Melkoinen silmänkääntötemppu kustantamolta, että on saanut tällaisesta roskasta tehtyä "menestyskirjan". Joel Dickerin kirjoittamana en lukisi edes kauppalistaa.

4

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Monet kehutut bestsellerit ja dekkarit ovat lähes lukukelvottomia.

    • Anonyymi

      Minullakin on tuo kirja, mutta en ole ehtinyt vielä lukea. Voin tulla kertomaan mielipiteeni sitten kun kirja on luettu.

    • Anonyymi

      Onko joku lukenut Joel Dickerin toisen romaanin, joku Baltimoren tragedia tms? Minä en ole siihen vielä ehtinyt perehtyä, vaikka kirja minulla on ollut jo pari vuotta, sähköisenä versiona.
      On vaikea kirjoittaa juonellista tarinaa ja Totuus Harry Quebecista on sellainen. Ei se nyt ole lähelläkään huonointa, mitä olen lukenut. Paljon, PALJON, huonompaa on tullut myös luettua.
      Jotkut pokkaridekkarit esim. ovat ihan hirveitä.

    • Anonyymi

      Minua häiritsi enemmän se, miten paljon se muistutti juoneltaan Nabokovin Lolitaa. Jätin kesken.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      213
      1722
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      141
      1455
    3. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      72
      1238
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1173
    5. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      74
      1065
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      109
      999
    7. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      55
      960
    8. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      6
      921
    9. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      870
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      850
    Aihe