Moi.
Oon lähdössä Tallinnaan lomareissulle ja samalla kävis huoltamassa auton.
Mulla on caddy vm 09 ilmastointi ei toimi ni onko kokemuksia Tallinnasta ilmastointi huolto hinnoista?
Vianor Tallinnassa mainostaa ILMASTOINTILAITTEEN TÄYTTÖ 70€ (ENINTÄÄN 1 KG R134A).
Sisältää R134a-kylmäaineen ja öljyn.
Ilmastointilaitteen täyttöhuolto sisältää:
Vanhan kylmäaineen ja öljyn poisto järjestelmästä.Kosteuden poisto järjestelmästä imumenetelmällä.Uuden öljyn, väriaineen (vuototarkastus) ja jäähdytysaineen lisääminen.Vuototarkastus uv-valolla pääsyn mahdollistavissa paikoista
Suomessa ilmeisesti pelkkä täyttö 79e
Ja nuo Huollot jotka Tallinnassa ni varmaa yli satasen suomessa.
Mulla on vain 1 avain caddyssä,onko kokemuksia avaimen teettämisestä Tallinnassa ja koodaamisesta.
Suomessa avain n. 120e.
Kiitti.
Ilmastointihuolto ja auton avain Tallinnasta
3
1361
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmastoinnin kompura kannattaa ehdottomasti vaihtaa jo ennen lähtöä ja uusi kuivain varalta ottaa mukaan takakonttiin. Sitte käyt vianorilla tallinnas täytättämässä systeemin, älä sit hyväksy mitään laskutustunteja vaan pidät kiinni toi 70€.
- Anonyymi
Transportteri on juuri pikku remontissa ja huollossa merkkivaltuutetussa Vw- liikkeessä. Pitääpä kysyä noista kun menen ensi viikolla hakemaan autoa. Tarvisin toisen ehjän avaimen itsekin.
- Anonyymi
Sorry viive vastauksessa. Saatiin Transportteriin uus turbo ja öljynvaihto ja kaikkien suodattimien vaihdot yhteensä 760 e. Lähdettiin siitä sitten takas ja suoraasn Venäjälle. No volkkarihuolto neuvoi menemään Lukuabi- nimiseen firmaan, osoite on Madara jotain. Ajoin sinne. Kiinni oli lafka vaikka mainostavat että joka päivä auki. Ehkä kesälomat. No ensi viikon perjantaina ajan ensin Alvadiin ja sitten sinne Lukuabiin. Kerron taas sitten.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578930IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116217Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661330Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61287- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78939Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676