Laiton puoluekokous 27.4.2019

Suomen kansa ensin rp:n puoluekokous on huomenna 27.4.2019, mutta paikkaa ja aikaa ei kerrota, enkä ole saanut virallista kokouskutsua. Miten voin mennä puoluekokoukseen, jos en tiedä paikkaa, enkä kellonaikaa? Tulen nostamaan kanteen puoluettani vastaan ja vaadin kaikkien huomisten päätösten kumoamista laittomina ja oikeudenkäyntikulujeni korvaamista.
7<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

FONEGTAN puhelinnumero hakuun Ari Lintrömmin Oulu, tai Riikka Salmi Jyväskylä.

Niin ottamalla näihin henkilöihin saat tietää missä ko. Kokous pidetään.

Ei tulevaa liikennettä riitelemällä rakenneta, eikös juu.....

Äänestä
  • Ennenkuulumatonta, että Suomessa rekistötöity puolue salaa jäseniltään ja julkisuudelta viralöisen puoluekokouksen. Mitä tässä on salattavaa, pysykää totuudessa. Mikä ihmeen salaseura SKEoikein on. Tässä nyt toimitaan puoluelain ja yhdistyslai vastaisesti, mikä on Suomen rikoslain mukaan rangaistava teko. Hävetkää huijarit ja koijarit

    Äänestä

  • Eikös puolueen jäsenet valitse ne sen hetkiset vaihtoehdot jotka voivat valita siinä puoluekokouksessa!.

    Me muut olemme ulkopuolella, koska emme ole SKE jäseniä!.

    Eikö tämä ole aika selvää, eikö totta!.

    Äänestä

Kaikille on lähtenyt virallinen kutsu! Marco ja epärehelliset hännystelijät yrittävät vain väittää pelkkää paskaa!

Äänestä

Kyllä tuo on hankala ukko, ei voi muuta sanoa! Ehdottomasti valitkaa nyt mieleisenne hallitus, kun suuri johtaja mielenosoituksellisesti pitää mielenosoituksen Helsingissä samaan aikaan.

Äänestä
  • Osat ovat kääntyneet nyt toisinpäin. Sillä erotuksella, että tällä kertaa kokous (ja sen jokainen päätös) on lainvoimainen!

    Äänestä

Eikö Geurt lähtenytkään Ouluun mittauttamaan luottamustaan puolueen puheenjohtajana???Miksi???Pelkääköhän vaalitappiota puheenjohtaja äänestyksessä???

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomen kansa ensin rp:n puoluekokous on huomenna 27.4.2019, mutta paikkaa ja aikaa ei kerrota, enkä ole saanut virallista kokouskutsua. Miten voin mennä puoluekokoukseen, jos en tiedä paikkaa, enkä kellonaikaa? Tulen nostamaan kanteen puoluettani vastaan ja vaadin kaikkien huomisten päätösten kumoamista laittomina ja oikeudenkäyntikulujeni korvaamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu