Maltti on valttia

On hyvä, etten tänäkään vuonna ole hötkyillyt kesärenkaiden vaihdossa. Ensi viikoksi on luvassa yöpakkasta Keski-Suomeen. Eteläsuomessakin saatetaan päästä loppuviikosta pakkasen puolelle yöllä. Mitenköhän eteläsuomen tunarit suhtautuisivat siihen? Varmaankin yöpakkanen "yllättäisi" heidät.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onhan sinulla nastarenkaat? Kitkoilla ei pärjää, jos yöpakkanen iskee. Ei ole todellakaan ilmastonmuutoksesta tietoakaan Suomessa, kun pääkaupunkiseudulla talvi kestää nykyään yli puolet vuodesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On hyvä, etten tänäkään vuonna ole hötkyillyt kesärenkaiden vaihdossa. Ensi viikoksi on luvassa yöpakkasta Keski-Suomeen. Eteläsuomessakin saatetaan päästä loppuviikosta pakkasen puolelle yöllä. Mitenköhän eteläsuomen tunarit suhtautuisivat siihen? Varmaankin yöpakkanen "yllättäisi" heidät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu