Joka toinen suomalainen haluaa PS:n hallitukseen mukaan.
PS:n vaalitulos eli paikkaa vaille tasan SDP:n kanssa ei siis ole suinkaan sattumaa.
Selvästikin suomalaiset ovat tunnistaneet puolueen, joka pystyy tasoittamaan hulluimpia vihervasemmistolais-maailmanparannus-ilmasto-fundamentalistien pyrkimyksiä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/70f3de93-5998-4fec-af58-4dbb23611b16
Kansa vaatii Rinnettä: Persut otettava mukaan!
10
71
Vastaukset
- Anonyymi
höpötin höpö. Persuja äänestin ja äänestettiin torjumaan vihervasemmiston ääretöntä uhkaa vastaan. Kaikki keinot on sallittuja taistelussa pahuutta vastaan. Kenenkään ei pidä lähteä tuhon tielle demareiden kanssa. Rinne ei tule saamaan toimivaa hallitusta mitenkään aikaiseksi . Typerää ajan haaskausta koko sirkus taas.
- Anonyymi
Jos olisi uusinta äänestys SDP ja Persujen välillä, niin Persut voittaisi ylivoimaisesti
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/70f3de93-5998-4fec-af58-4dbb23611b16 - Anonyymi
Siltä se näyttää. Katsotaan eu-vaali
- Anonyymi
Persut ei mene hallitukseen kuten itse halusivatkin koska oppositiosta on helppo räksyttää vailla vastuuta. Ensi hallituskaudella menevät hallitukseen ja ottavat vastuuta ja niin puolueeseen taas petytään. Sama kuvio toistuu.
- Anonyymi
"oppositiosta on helppo räksyttää vailla vastuuta"
Case SDP v. 2015-2019
- Anonyymi
Perusdemokekratia ei ole milloinkaan niin hienoa, että se yhtä henkeä kaipaisi. Keskustademokratia on nähty ja se pitää jalkaa vieläkin oven välissä.
- Anonyymi
Kun Antti ei ota Persuja hallitukseen , vaikka puolet kansasta sitä haluaa, on hauska nähdä, miten kansa äänestää, kun hallituksen aikana talous heikkenee. Helppo arvata. Kyllä kansa muistaa.
Persujen täytyy saada koko äänestäjäkuntansa uurnille EU-vaaleissa.
Odotettavissa on ylivoimainen voitto. Antti Rinteen jokainen esiintyminen tuo ääniä persuille. Persut eivät voi luovuttaa vaaleissa saamaansa tukea vihreille ja suomenruotsalaisille.- Anonyymi
Eilen MTV:n haastettelussa Rinne totesi, ettei Sipilän hallitus ole leikannut hetikään niin paljon kuin edellinen hallitus. Niin ne poliitikkojen puheet muuttuvat, kun ollaan oppositiossa haukutaan hallitusta kaikesta mahdollisesta. Tällaisista puheista tulee kansalaisten epäluulo poliitikkojen tekemisiä kohtaan.
- Anonyymi
Anttihan oli siinnä edellisessä hallituksessa mukana..... Ei persut lähde tälläiseen Suomea Islamovaan vasemmistohallitukseen joka tappaa Suomen kilpailukyvyn velkaanuttaa valtion omalla kehitysmaamuslimipolitiikallaan. Tyhmiähän ne olisivat jos sen tekisivät ja sitähän ne ei ole....... kaikki edellisen hallituksen tekemistä leikkauksista saadut varat menivät kehitysmaamuslimi sirkuksen pyörittämiseen.... joka jatkuu tulevillakin hallituskausilla. Anttihan selitti että lapset pelkää että maapallo tuhoutuu ilmaston muutokseen, mutta voin kertoa että se tuhoutuu tähän väestöräjähdyseen.....joka etenee yli 83miljoonan vuosivauhdilla, ajoitte te ihan minkälaisella autolla tahansa tai olette ajamatta.....
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 991126
- 55742
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe36646Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39556Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49510Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48502- 32500
- 34457
- 41454
Olet hurmaava
Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su14451