kun sä ojensit mulle sen lapun ja katsoit syvälle silmiini ja hymyilit niin että meinasin lentää taivaisiin ;) Oli pakko kääntää pää pois tai pian jotain peruuttamatonta olisi tapahtunut ;))
Aa että mä muistan kun eilisen
Anonyymi
33<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Lentää avaruuden tyhjyyteen kun jos ottaa lipun käteensä, ei taivaisiin vaan avaruuden tyhjyyteen.
To total Oblivion.
Aika hyvä ostos oli tuo koko sarja tuota avaruussarjaakin kuten Miami Vice oli myöskin hyvä sarjaostos, hauskoja katsella :)
Sen Mia Vicenhan saitki ilmatteeks. Vai joudutko sen.Ubuntutki jo maksaa? :D
Joo. Sun jäljiltä sarjakuvatki näyttää (ja kuulostaa) paljon paremmalta.
Onneks on vartin julkisuus siitkin viel tallella.
Jahas. Poliisi itse meinas räjäyttää, kunnes nappas ajokortista palan, ja lähti leuat paukkuen ja pillit vinkuen sukulaisensa luo Arvauskeskukseen. ;)
sinisilmä partaäijä taas ojennellu lappujaan. Varatulle naiselle.
En mä mitään lappua kenellekkään antanut ole ..
Kaikki meni väärin. Hän ei ole äijä, hänellä ei ole partaa, eikä sinisiä silmiä ja minä en ole varattu.
T. aloittaja.
Ja sinällään lapulla ei ollut mitään ns. väärää mitä ei olisi voinut varatullekin naiselle antaa.
Olisi vähän kuin Black Sabbathin kappaleessa: NIB, "my name is Lucifer, please take my hand", jos lapun ottaa :D
Ja sä et tarvi ees Vappu Naamaria, ku sulla on toi Kale Bassi jo syntymästäs ollu pääs tilalla. ;)
May we meet again.
Tähän sopii jotenkin (we'll meet again):
https://youtu.be/cHcunREYzNY
Tämä ei siis ollut aloittajalta. Vaan itse joskus samoissa tunnelmissa olin. Aloituksen aikaan lienemme olleet nukkumassa molemmat (tai ei ainakaan palstalla).
Minäpäs olin palstalla (en humalassa, tiedoksi) vaan koska sairaslomalla ja näin vaipailla on mennyt rytmit vähän päin pyllyä joten ei yhtään väsyttänyt niin valvoskelin sitten :D
siis Vapailla korjaan.
Hyvä korjata, joku olisi voinut luulla sun olleen vaipat jalassa!
Kertoisitko jotain tunnisteita lapun antajasta...
Hän on sellainein mukava nätti nainen joka soittaa pianoa :)
Mitä siinä lapussa oli, milloin tämä tapahtui?
Viime kevään korvilla. Se on salaisuus ;)
Hyvä, ettei itse Tuomas-Lähteen Korvalla. ;)
Lapun antoi "man with many faces or man with no face at all", ei pysty kuvailemaan, naama oli täyttä mössöä.
vaikkakkin kyllä kaikki muutkin pitkät katseesi on useasti mielessäni :)
Hetken mietin vuosien taakse.
Onhan noita muitakin numeroiden ynnä muiden lippujen ja lappujen antajia. Ei ole lappuja tullu jaeltua, pitäis varmuudella tietää toisen kiinnostus ja parisuhdetilanne jos sellaisia aikois
JOku viisas ehkä osaa nyt yhdistää tuohon pianoon ja lappuseen jotain olellista? ;)
Joku yökerhon promoottori-tyttö tietysti oli antamassa kadulla VIP-passia käteen kerhoon :)
Jep. Koskettimistahan se kaikki lähtee. ;)
En mäkään unoha sitä päivää, ku sairaalastaki jo uutisoitiin, et joku Karri-Pää jäi kiinni ulkosen kovalevynsä kanssa, johon oli tallentanu potilaitten silmänpohjakuvia. ;)
Nii-i ;) Hei jos tiedät mistä saisi ostettua hyvän hinta/laatu suhteeltan olevan kosketinsoittimen niin vinkkaa mulle. Haluun opetella soittamaan enemmän, harjoutus tekee mestarin ;) Siis ei mitään älyttömän kallista koska taitonikaan eivät olle sillä tasolla :D
Oliko se se lappu missä mainostit uutta mahdollista työpaikkaa liittyen avustustöihin.
Se oli varmaan Te-Ikäläinen hammaslekuri, joka mainosti uusia räjähtäviä paikkojansa. ;)
Hah olipa hauska jakso taas Selviäjissä, kohta alkaa taas nämä jo noin 100x esitetyt Star Wars -elokuvat, joku jakso näistäkin.... itseasiassa itselleni otin pelin missä voi taistella joko x-wing -jutuilla tai tie-fighter -aluksilla, lento-ohjaimella lennellen, tietokonepelissä :)
Ai. Sanotaaks pyörätuolia taustape(i)lillä ja toisten kuvakulmilla nykyään lento-ohjaimeks?
Ilmankos et nykyään pääse mihkään sisään ilman sitä ja vaippojas. Neki ku nyysit "työsuhde-etuna". ;)
*PA-nostaja* ;)
Oikea lento-ohjain on itselläni, suorikkipelejäni ovat nyt freelancer 2, sekä nämä lentopelit, tosiaan tuli ostettua tuollainen kunnollinen aika halpa Thrustmasterin ohjain niin on hauska pelailla avaruuslentotaisteluja ja muita sitten :D
Niin kannattaa aina sinunkin vaihtaa itse aina vaippasi aamuin ja illoin tai soittaa aamuin illoin hoitaja hoitamaan vaippasi kuntoon, kun kuitenkin olet taaskin kakkinut allesi :D
Oletko Päivi?
En ole Päivi.