Katselin noita Johannan postaamia kuvia "Puhvelista". Joopa joo älkää väittäkö, että mistä niitä katsoit, kun et ole naamakirjassakaan. Katselin niitä julkiselta sivulta, joten ne näkyy niillekin, ketkä eivät ole naamakirjassa.
Voisitko Johanna ihan oikeesti kiinnittää huomiota siihen, että sillä Puhvelilla saattaa olla melkoisen raju ruoka-aineallergia. Sen huulet ja posket punottaa siihen malliin, että sen pitäisi soittaa hälytyskelloja. Vai oikeestiko noilla kuuluu punottaa leukapielet noin?
Mä vein koirani lääkäriin, koska sen pelkääjän puoleinen takakäppi punotti. Eläinlekuri sanoi, että tää johtuu aivan selvästi ruoka-allergiasta. Se katseli huulet , leuan ja ihon ja sanoi, ettei toi ole vielä mitenkään paha ja mun täytyy nyt miettiä, että mitä olen viimeaikaisessa (pari kuukautta) muuttanut koiran sapuskoja. Löytyihän se syy ja korjauksen jälkeen koiran takakäpin punotus hävisi parissa viikossa.
Tuolloin tutustuin noihin koirien ruoka-aineallergioihin ja niistä ensimmäisiä hälymerkkejä oli ihon punoittaminen etenkin käpeisä ja huulissa/leuassa. Joten Johanna ole kiltti ja vie "Puhveli" lääkäriin ja keskustele hänen ruokavaliostaan asiantuntijan kanssa.
Joopa joo, nyt jotkut näädät sanoo, että ota mäntti yhteyttä Johannan ihan ite ja kerro sille huolesi. En ota. Toivon, että Johanna tän lukiesaan tekee "korjausliikkeen" elänlääkärin suosituksesta ja siten puhvelin on paljon helpompi olla.
Johannan "puhvelin" leuka
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Johanna ei tätä palstaa lue kuule ollenkaan!!! Joten pidä vaan mölyt mahassasi!!!
Ihan varmasti lukee. Kaikille tyrkyille on yhteistä se, että ne lukee aivan kaiken mitä niistä kirjoitetaan. Ne elää ja saa voimia siitä, jotta mitä niistä milloin missäkin paskaforumilla kirjoitetaan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215524- 531595
- 161053
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,53957- 67944
- 48888
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom144874Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle52844Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58838Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille11808