(kukaan ei haukkunut rasistiksi huom.)
Juutalaiset ovat älyllisesti ylivertaisia arabeihin verrattuna, kenraali Gustav Hägglund väittää.
- Mistä johtuu, että samoilta Lähi-idän kulmilta lähteneet juutalaiset ja arabit ovat niin eri älykkyyden luokissa, toiset jättiläisiä ja toiset kääpiöitä? puolustusvoimien ex-komentaja pohdiskelee.
- Juutalaiset ovat saaneet 129 Nobelia. Heitä on 13-14 miljoonaa. Muslimeja - joista arabeja on noin neljännes - on sata kertaa enemmän. Ovatko he saaneet vastaavasti sata kertaa enemmän Nobeleita, 12 900? Hägglund kysyy.
Tämä on niin ikävää tietoa muslimeita rakastaville vassareille, kuin musuille itselleen - "yksinkertaista eikö vain"
Kenraali Hägglund sanoi kerran totuuden muslimien älykkyydestä
7
<50
Vastaukset
Voisi kai ajatella, mille tasolle tuo "Kenraali" itsensä asettaa älykkyyskäyrällään, ja miksi ?
Perehtyminen historiaan ehkä kertoisi miksi tilanne tuolla on niin kuin se on. Arabit eivät ole vuosikymmeniin, -satoihin kelvanneet opiskelemaan, vaan ovat palvelleet "ylempiään", useasti erimaalaisia vallottaja-kenraaleita. Sellainen Kenraali joka tuollaisia juttujaan suustaan päästelee, kertoo huomattavasti enemmän itsestään, omasta tyhmyydestää ja kehittymättömyydestään kuin Israelilaisista tai Arabeista.- Anonyymi
Veikkaan että kentsu vaan tietää asiasta paljon enemmän kuin sinä, hän on vuosia myös palvellut Lahi-Idässä.
Anonyymi kirjoitti:
Veikkaan että kentsu vaan tietää asiasta paljon enemmän kuin sinä, hän on vuosia myös palvellut Lahi-Idässä.
Miksi kentsu tietäisi asiasta enemmän? Palveleminen sotilastehtävissä Lähi-Idässä ei pätevöitä mitenkään arvioimaan kenekään älykkyyttä. Sotilas, ei ole millään muotoa pätevä arvioimaan kenenkään älykkyyttä. Kenraali joka antaa tuollaisen lausunnon, varsinkaan ei ole pätevä arvioimaan kenekään älykkyyttä. Tuollainen lausunto kertoo huomattavasti enemmän antajansa älykkyydestä, kuin arabien.
- Anonyymi
No, jos tieto perustuu koulujen käyntiin ja opiskeluun ja yleiseen sivistykseen, juutalaiset olivat/ovat älykkäitä ja lukeneita. Vastakohtaiset esimerkit eivät ole älykkäitä. Tuskin jaksavat viedä ilmaisen peruskoulunsa loppuun.
- Anonyymi
Kuinka moni persu on saanut Nobelin palkinnon?
- Anonyymi
Yksikään vassri ei ole saanut.....hehehehehee.
- Anonyymi
Kuinka moni kenraali?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815