Seurassa on yksi yläasteikäinen tyttö, joka meinannut jäädä useasti auton alle, koska katsoo koko ajan puhelintaan ajaessaan polkupyörällä. Hän ajelee päin punaisia liikennevaloja. Nyt hän jäi auton alle viikko sitten. Varmaan ajoi päin punaisia, vaikka tyttöporukassa juorutaan valheellisesti, että autoilijan vika. Miten joku yläasteikäinen voi olla niin tyhmä, että ajelee päin punaisia valoja?? Meinasi jäädä muutama viikko sitten jo minun autonkin alle. Hengenlähtö oli muutamasta kymmenestä sentistä kiinni!! Vauhtia mulla 60 ja vihreä valo. Luulisi nyt oppivan, kun jäi auton alle. Onneksi ei saanut vakavia vammoja.
Rauman cheerleaderit
8
97
Vastaukset
- Anonyymi
Nykynuorilla touhu tota, kun kaikki heillä niin suojattua kotona. Ei ymmärretä, että voi tapahtua jotain vakavampaakin, jos ei noudata sääntöjä, kuten tässä tapauksessa liikennesääntöjä.
- Anonyymi
Ei muuta ku autol yli vaa,. jos vihree kerra palaa, niin antaa palaa vaan.
- Anonyymi
Niin ja vähän keltaisillakin...
- Anonyymi
Ne on niin tyhmiä, etteivät opi ikinä. Sitten opitaan, kun ovat pyörätuolissa. Silloin on jo kaikki menetetty. Se oli laiha ruskeatukkainen pitkähiuksinen. Parin yön putkareissu vois kans olla hyvä rangaistus pikku cheerleaderille.
- Anonyymi
Vähän aikaa sitten oli senteistäkiinni kun mopoilija ajoi punaisia päin syväraumankadulla, juna oli tulossa ja sataman sunnasta tuli rekka niin mopoilija tuli ajoi punaisia päin ja yritti puomien välistä ennen junaa. Rekka ehti jarruttaa, usein ne rekat siinä tulee aika kovaa.
- Anonyymi
Mopoilijasta tulee liiskattu rusina, kun rekka ajaa yli murskaten mopopojan, joka ei noudata sääntöjä.
- Anonyymi
Rekalla niin paljon massaa, että mopo kuljettajineen rusentuu niin tohjoksi, ettei sitä edes tunne rekan ohjaamossa. Tiedän valitettavasti, kun itse ajoin vuoseia sitten mopopojan yli perävaunullani ja sain tietää siitä viranomaisten kautta yli tunti tapahtuneen jälkeen. Aika surullista. Siinäkin tapauksessa vika mopoilijassa.
- Anonyymi
No ei kaikki ratin takanakaan kaikki noudata liikennesääntöjä. Kolmion takaa tullaan eteen yms. Ja nopeusrajoitukset on myös eri teillä, Eikä se mene niin että esim. takana olevien takia pitää ajaa sitä nopeutta mitä kukin tahtoo. Johtuu kärsimättömyys vammasta. Liikentessä pitää käyttäytyä niinkuin pitää, Oli sitten ulko tai sisäpuolella. Kun kaikki autot ei ole luotettavia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3312897Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011453- 1081281
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991275En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841272Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581215- 481115
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781017Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24921- 33827