Palstakepulit haluaa kepun hallitukseen

Kaikki kritiikki kepua kohtaan laitetaan nyt persujen kirjoittamaksi. Nyt onkin kepulaisilla surin pelko, että persut menee kepun sijasta hallitukseen. Demarit on saaneet palstakepulien haukkumiselta hieman rauhaa tuosta syystä. Sinne, sinnepä sinne tahtoo kepulaiset puolueensa, Rinteen hallitukseen.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Maakuntahimmeli on lopullisesti karkaamassa Kepun näpeistä ja ainoa toivo on enää SDP:n 18 sotekunnan malli. Onko muilla puolueilla vastaavaa "pelastusrengasta" Kepulle?

Äänestä

Kirjoittajista viis, mutta kepupoliitikotkin sinne haluaa. Sipilän lässytys on pelkkää teatteria. Niin kuin oli se näytöslentelykin muka eroanomusta viemään.

Äänestä
  • Sipilä haluaa porvarihallituksen ja sen ministeriksi. Siitähän tämä vihjaisi, "jos Rinteen tunnustelu ei tuota tulosta". Muut kepulaiset eivät.

    Äänestä

Surin pelko??

Suri on ihan mukava mies, palkkaa koko ajan lisää intialaisia Nokiaan mutta nehän ovat fiksua väkeä.

Persurupuilla tökkii oikeinkirjoitus, kielioppi ja elämä.

Äänestä
  • Vaan sinullapa se jäi pilkku pois mutta-sanan edestä.

    Äänestä

Kepulaiset odottaa vesikielellä hallitukseen pääsyä, vaikka kansa sanoi EI kannatusta kepulaisten oikeistopolitiikalle!
Törkyilijä Hk Heikkinen on jo lentoon lähdössä ...

Äänestä

Gallupin mukaan kansalaisista merkittävä osa haluaa persut hallitukseen.

Äänestä
  • Vaan kansapa on poliittisesti valveutumatonta. Jotakuinkin noin sanoi Juho Kusti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vaan kansapa on poliittisesti valveutumatonta. Jotakuinkin noin sanoi Juho Kusti.

    Vaan se kansa kuitenkin sanoi demokraattisissa vaaleissa Sipilälle ja Keskustalle, hus sika oppositioon. Vai mitä ?

    Äänestä

Kepulit haistakoot mustan kissan v.. tun. Tuollaisia tampioita ei enää mihinkään hallitukseen taatusti kelpuuteta. Kepuleiden kaksi päärosvoa kavaltaja Sipilä ja tuomittu taparikollinen Kaikkonenkin tämän jo myöntävät.

Äänestä
  • >>>... ei enää mihinkään hallitukseen taatusti kelpuuteta<<<

    Älä höpötä, kun et kuitenkaan osaa ennustaa tulevaisuutta.

    Never say never.

    Äänestä

  • Eikös+keskusta+ollut+vielä+edellisissä+vaaleissa+se+ainut+puolue,+joka+ylitti+20%+rajan.+Että+ei+olla+aivan+kääpiöitä+ainakaan+pitkään+oltu,+joten+jonkunlaista+sananvaltaa+täytyy+siis+vieläkin+olla.+Vaikka+täällä+vasurit+riekkuu+enemmistönä,+lauseen+parin+herjaus+teksteillään.+Kuten+tuokin+jo+lähes+kolmesataakertaa+etusivulle+nostettu+viestit,+joiden+pääasia+on+Sipilän+jatkuva+herjaaminen.+Tuohon+voisi+jo+ylläpitokin+puuttua,+jos+täällä+enää+sellaista+on.+Että+jäisi+tilaa+asiallisillekin+viesteille,+sillä+suomessa+on+jo+pitkään+ollut+uskonnon+vapaus.+Ei+pelkkä+Sipilä+on+lesta+ole+mikäänkeskustelun+avaus,+vaan+kaikki+pelkkä+herja+kylmästi+poistoon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikös+keskusta+ollut+vielä+edellisissä+vaaleissa+se+ainut+puolue,+joka+ylitti+20%+rajan.+Että+ei+olla+aivan+kääpiöitä+ainakaan+pitkään+oltu,+joten+jonkunlaista+sananvaltaa+täytyy+siis+vieläkin+olla.+Vaikka+täällä+vasurit+riekkuu+enemmistönä,+lauseen+parin+herjaus+teksteillään.+Kuten+tuokin+jo+lähes+kolmesataakertaa+etusivulle+nostettu+viestit,+joiden+pääasia+on+Sipilän+jatkuva+herjaaminen.+Tuohon+voisi+jo+ylläpitokin+puuttua,+jos+täällä+enää+sellaista+on.+Että+jäisi+tilaa+asiallisillekin+viesteille,+sillä+suomessa+on+jo+pitkään+ollut+uskonnon+vapaus.+Ei+pelkkä+Sipilä+on+lesta+ole+mikäänkeskustelun+avaus,+vaan+kaikki+pelkkä+herja+kylmästi+poistoon.

    Keskusta+ja+Sipilä+olivat+ja+ovat+osa+ongelmaa,+joka+aiheutti+sen+että+nykyisin+äänet+pirstoutuvat,+eikä+enää+tuollaisia+selviä+suurimpia+puolueita+vaaleissa+enää+tule.++Tietysti+myös+se+Keskustan+yli+20+%+äänisaalis,+oli+protestiääniä+pääasiassa.

    Äänestä

Palstakepulit saavat rauhassa haluta ihan mitä haluavat. Ihan eri ihmiset päättää Suomen seuraavasta hallituksesta, onneksi!
Totuus kuitenkin, että kepulikannattajat eivät äänestäneet Keskustaa suurimmaksi puolueeksi, eikä siis pääministeripuolueeksi.
Keskustalaiset itse ovat kurkku suorana huutamassa toisista puolueista kaikkea ala-arvoisia ja paikkansapitämättömiä solvauksia ja kepulaisittain väärin ymmärrettyjä kieroiluja, joten ken leikkiin ryhtyy, hän leikin kestäköön!
Taitaa kaikki puolueet haluta hallitukseen ... se on vaan eri asia soveltuuko tulevan hallituksen politikkaan.

Äänestä

Paska kepulit saavat riekkua rauhassa. Meillä riittää Pietarissa kaalisoppaa. Puntilla on Suuri ja minulla tiukka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaikki kritiikki kepua kohtaan laitetaan nyt persujen kirjoittamaksi. Nyt onkin kepulaisilla surin pelko, että persut menee kepun sijasta hallitukseen. Demarit on saaneet palstakepulien haukkumiselta hieman rauhaa tuosta syystä. Sinne, sinnepä sinne tahtoo kepulaiset puolueensa, Rinteen hallitukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu