nyt kun geuert ei ole puoluejohtaja niin miten omakylän käy?
miten käy omakylän
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Marco on pelkkä toisten ihmisten häikäilemätön hyväksikäyttäjä. Ylen vaalikoneen vastaus antaa ajatusmaailmastaan esimerkin. Hän ei halua muille etuja, vaan itselleen muiden kustannuksella. Jopa lakeja rikkoen, poliisia halveksuen.
"Poliitikon velvollisuus on ennen kaikkea ajaa omien äänestäjiensä etuja.
Täysin eri mieltä
Jokaisen ihmisen velvollisuus on puolustaa yksilöiden ja kansan itsemääräämisoikeutta ja kansalaisvapauksia. Politiikon tehtävä ei ole pyrkiä kahmimaan äänestäjilleen etuja, vaan vapauttaa heidät kartellitalouden ja poliisivaltion kahleista elämään haluamaansa elämää myös itse siitä vastuun ottaen."
Hyvä esimerkki on myös suuren työn tehneiden korttien kerääjien välitön vaatiminen (naurettavalla tekosyyllä, ei keksinyt mitään parempaa) ulos puolueesta kun työ oli tehty!
Ihmettelen myös sen itsekin hieman sekopäiseltä vaikuttavan psykiatrin pyörimistä noissa piireissä. Luulisi osaavan tehdä diagnoosin vaarallisesta narsismista.