Kepu lahjoittaa Suomen metsät kiinalaisille

Kepu-hallituksen maanpetokseen rinnastuva toimi on valtavan sellutehtaan houkuttelu, joka jauhaa pohjoiset metsät kiinalaisten p-paperiksi.

Mtk-kepu on Suomen luonnon katkera vihollinen.

On hulluutta ryhtyä kiinalaisille bulkkitavaran toimittajaksi.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eiks se ookkaan persut? Halla-aho sanoi, että ilmastonmuutoksen vastustamisella yritykset viedään kiinaan. Persut on saanu oppinsa läpi, mitä ne nyt öyhöttää, jos sellu tehäänkin täällä? Mieti asioitten hyvät puolet. Vähentää siistiin kokoon pakattuna kuljetuksen aiheuttamia päästöjä ja se tärkein. Jos menee vaikka kiinaan jo palkkoja pakoon lähteneelle suomalaistehtaalle, joka vahingossa tulouttaa tännekkin(valtiolle, osakas?) pikkasen, niin homma fine.

Äänestä

Kepu jakaa ulkolaisille sekä malmin että metsät.

Äänestä
  • Ja rahat. Velka vain lisäätyy ikäänkuin sillä ei ole mitään rajoja. Keskusta toimintakieltoon heti.

    Äänestä

Voi itku sun asennetta!

Äänestä

MTK-Kepu lahjoitti Suomen metsät kiinalaisille ja mineraalivarat ulkomaisille keinottelijoille.

Voisiko esiintyä suurempaa typeryyttä ja yleisen edun vastaista örvellystä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kepu-hallituksen maanpetokseen rinnastuva toimi on valtavan sellutehtaan houkuttelu, joka jauhaa pohjoiset metsät kiinalaisten p-paperiksi.

Mtk-kepu on Suomen luonnon katkera vihollinen.

On hulluutta ryhtyä kiinalaisille bulkkitavaran toimittajaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu