Mitä sitten?
Joskus näin selvästi että ns. Talous lähtee kaatumaan ja päätin että lets do it !
Ulosotto kirjeet toimii takan sytykkeenä ja toimistolle olen ilmoittanut maksavani jos lotossa voitan , lottoan joten yritystäkin on ja kaikki murhe noista on pois.
Elämä ihanan yksinkertaista ja rahaa riittävästi niihin tarpeisiin jota ihminen tarvitsee....
Kohti omavaraisuutta ->
Kaunista kevättä vaan sullekkin!:)
Ulosotossa ainakin 75 000e
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minulla on ulosotossa noin 20 000€. Kyllähän se hävettää, että olen onnistunut korkeakoulutettuna sössimään asiat näin pahasti. Yritän maksella pienestä palkasta velkoja vähitellen pois, jos edes pienentyy tuo summa.
- Anonyymi
Mulla on vielä kans melko tarkalleen 20000e, pari vuotta vielä ulosottoa, kyllä se menee heittämällä !
Hyvä ! Pääsette takaisin kunnon kansalaisiksi makselemaan veroja "hyvällä" maineella niin ei tartte hävetä ajatuksiaan kun miettii mitä muut ajattelee ;) :'D
- Anonyymi
En välitä mitä muut ajattelee, mutta tunnen itse epäonnistuneeni pahasti ja siksi hävettää. Onneksi pääsen lyhentämään nyt velkoja ja yritän säästää itselleni puskurirahastoa pahan päivän varalle. Sitten kun olen saanut omat asiani kuntoon ja iso kivi vierähtänyt harteilta niin voin alkaa auttamaan muita ihmisiä.
Anonyymi kirjoitti:
En välitä mitä muut ajattelee, mutta tunnen itse epäonnistuneeni pahasti ja siksi hävettää. Onneksi pääsen lyhentämään nyt velkoja ja yritän säästää itselleni puskurirahastoa pahan päivän varalle. Sitten kun olen saanut omat asiani kuntoon ja iso kivi vierähtänyt harteilta niin voin alkaa auttamaan muita ihmisiä.
Ja auttaa ei voi muuten kuin silloin kun on pakka kunnossa? :'D
- Anonyymi
Eipä ole ulosotossa enää mitään.
Kaikki maksettu pois.
Nyt jo luottotiedot kunnossa.Hyvä että maksoit , niin kuuliaisen kansalaisen täytyykin , noudattaa sääntöjä jopa itsensä ohi .
Onnea !- Anonyymi
BabylonGetaway kirjoitti:
Hyvä että maksoit , niin kuuliaisen kansalaisen täytyykin , noudattaa sääntöjä jopa itsensä ohi .
Onnea !Velkaa oli ulosoton lisäksi 2 perintäfirmaan.
Elatusmaksut Kelan perinnässä.
Velkaa ostoksista luottotilille.
Kaikki on maksettu pois.
4-5 vuotta meni ja tuli päivä ettei velkaa enää ollut. Anonyymi kirjoitti:
Velkaa oli ulosoton lisäksi 2 perintäfirmaan.
Elatusmaksut Kelan perinnässä.
Velkaa ostoksista luottotilille.
Kaikki on maksettu pois.
4-5 vuotta meni ja tuli päivä ettei velkaa enää ollut.Onhan noita itsellänikin ja jos lotossa voitan niin maksan , muuten en ressaa:) Eikä minua kiinnosta a-luokan kansalaisen "etuudet" .
Nyt on kaikkea sopivasti ja se riittää.
- Anonyymi
Enpä häpeä että sairauden seurauksena olen joutunut ulosottoon. Turha leimata ihmisiä kun kohtalo kurittaa jokaista kuitenkin. Uo järjestelmä on tosin persiistä eikä sitä valvo kukaan. Veronmaksajat ei lotkauta tosin korviaankaan vaan maksavat tuota järjestelmää kiltisti.
Ne on noi ohjailtavat kansalaiset jotka into piukeena makselee kyseenalaistamatta mitään...sama on varmaan kaikessa heillä , mennään kuten käsketään.
En sanonut että se väärin ole mutta kopioin tuon ylemmän sinulle vielä varmuuden vuoksi jos kenties ymmärtäisit...
"Ne on noi ohjailtavat kansalaiset jotka into piukeena makselee kyseenalaistamatta mitään...sama on varmaan kaikessa heillä , mennään kuten käsketään."
Sehän on hyvä että on kansalaisia jotka eivät kyseenalaista , niillä tällainen kerskakulutus yhteiskunta kykenee toimimaan.- Anonyymi
Kulutuksesta ei ainakaan minua voi moittia. Olen aina elänyt tosi minimalistisesti ja siitä olen usean saanutkin kommenttia.
Anonyymi kirjoitti:
Kulutuksesta ei ainakaan minua voi moittia. Olen aina elänyt tosi minimalistisesti ja siitä olen usean saanutkin kommenttia.
Hieno homma
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988